Akıllı Telefonlar El Hareketlerinizi Algılayarak Sanal Gerçekliğe Aktaracak!

0
0
0
0
0
Sanal gerçeklik gözlükleri, mobil cihaz sektörünü etkilemeye yavaş yavaş başlıyor. Telefonlar sanal gerçeklik gözlükleri ile yepyeni özelliklere kavuşacak.
Etkisini başta mobil cihaz sektörü olmak üzere pek çok sektörde gösteren sanal ve arttırılmış gerçeklik sistemleri, günümüzün en popüler ve yükselişte olan teknolojilerinden. Ancak bu sistemler henüz daha yolun başında.

Mesela Oculus Rift ve benzeri sanal gerçeklik gözlükleri hala kontrolcüler ile çalışmakta fakat zaman geçtikçe bu cihazlara komut vermemizi sağlayan şeyler mutlaka gelişecek ve değişecek. Tabii biz 'zaman geçtikçe' diyoruz ancak eyeSight Technologies, bu zamanı olabildiğince kısaltmayı amaçlamakta.eyeSight Technologies, akıllı telefonların arka kameralarını hareket algılayıcı sensöre dönüştürerek sanal gerçeklik gözlüklerine komut sağlayacak yeni bir sistem üzerinde çalışıyor. Bu sayede sanal ya da arttırılmış gerçeklik gözüklerini kullanırken ekstra bir donanıma ihtiyacınız olmayacak.

Aslında el ile komut verme durumu arttırılmış gerçeklik sistemleri için zaten düşünülen ve üzerinde çalışmalar yapılan bir şey. Sanal gerçeklik gözlüklerinde ise bu tarz bir sistemin kullanıma sunulması, kullanıcılar açısından müthiş bir artı konumunda.  Hem Android hem de iOS için için geçerli olması düşünülen sistem şu an için geliştirilme aşamasında ve kısa bir sürede mobil cihaz kullanıcılarına sunulmasını beklemiyoruz.
 
Zira hem hareket sensörleri ile el hareketlerini takip eden, hem de bunları eş zamanlı olarak sanal gerçeklik gözlüklerine aktaran bir telefon demek, sağlam sistemde bir telefon demek. Hali hazırdaki amiral gemisi cihazlar belki bu işi başarabilir ancak bu sefer de şarj süresi sorunu baş gösterecek. Yani bütün olay dönüp dolaşıp 'daha donanımlı telefon' konusunu gündeme getiriyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0