Ambit Networks'den Çocuklara Özel Akıllı Saat: AmbyGear

0
0
0
0
0
Ambit Networks'ten çocuklara özel bir akıllı saat olacak olan AmbyGears, ebeveynlerin GPS üzerinden çocuklarının konum kontrollerini sağlayan bir yapıyla dikkat çekiyor.
Günümüzde akıllı telefonların yanına eklenerek gittikçe artan kullanım sayısıyla da önemli bir pazara sahip olan akıllı saatlerin farklı versiyonları da gün geçtikçe artmaya devam ediyor.

Samsung, Sony, LG gibi firmaların çıkardıkları saatlerin yanında Apple'ın da eklenmesiyle iyice artacak bu pazar için farklı bir bakış açısı da Ambit Networks adlı firmadan geliyor.

AmbyGear adlı akıllı saat şirin mi şirin farklı desen seçenekleriyle 3-11 yaş aralığı çocuklara özel bir saat olarak dikkat çekecek. Ancak ilk olarak bu denli küçük yaştaki çocukların bu tarz ürünleri kullanmasında tereddüt yaşanma ihtimali yüksek olsa da tamamen ebeveyn odaklı saat olması anne-babaları ikna edebilir.AmbyGear'ın dikkat çeken en önemli yanı, saatte bulunan GPS özelliği sayesinde çocuğunuzun konumunu anlık olarak takip edebilecek olmanız. Ayrıca diğer saatler gibi telefona bağlı kalmak için bluetooth özelliğine ihtiyaç duymuyor. Haliyle saat nerede olursa olsun AmbyGear ile telefonunuza yükleyeceğiniz uygulama üzerinden iletişim kurabilirsiniz.AmbyGear ile "Eve gelme vakti!" gibi çeşitli uyarılar ve mesajlar göndererek çocuğunuz ile saat üzerinden iletişim kurabiliyorsunuz. Ayrıca eğitici bazı oyunlarında bulunduğu akıllı saatin kontrolü uygulama üzerinden tamamen size ait olacak. Ayrıca sizin uygulama üzerinden belirleyeceğiniz çocuğunuz için güvenli olmadığını düşündüğünüz bölgeleri belirleyebilir, çocuğunuzun bu bölgelere girdiğinde size alarm olarak uyarı vermesini de sağlayabilirsiniz.

Sonuç olarak küçük yaştaki çocuğunuzun nereye gittiğini, okulda olup olmadığını, istemediğiniz yerlere gidip gitmediğini anlayabileceğiniz bu saat ile içiniz rahat bir şekilde ofisinizde veya evinizde vakit geçirebilmenize olanak tanıyor.$99 fiyatıyla da uygun diyebileceğimiz AmbyGear, açıkcası güzel düşünülmüş bir projenin ürünü diyebiliriz. Ancak ülkemize gelme olasılığının neredeyse olmadığı saatin ve uygulamanın dilinin de İngilizce olması Türk ebeveynler tarafından kullanılma durumunu maalesef engelliyor.

Şu anda IndieGoGo'dan bağış bekleyen bu saat projesi için buradan detaylı bilgilere ulaşabilir, bu adres üzerinden de bağışta bulunabilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0