Anlık Olarak Stresinizi Ölçen Akıllı Saat: Emvio

0
0
0
0
0
Bağış toplama merkezi olarak görülen Kickstarter'da yeni bir akıllı saat bağış bekliyor. Bu seferki saatimiz olan Emvio'yu özel kılan detay ise stresinizi anlık olarak ölçmesi.
Son zamanlarda akıllı telefonlarımızda, bilekliklerimizde ve saatlerimizde birçok özellik eklenmeye devam ediyor. İlk olarak adım sayar ile başlayan bu detaylara en son nabız ölçer katılmıştı.

Sonrasında ise akıllı bilekliklerde adından sıkça bahsettiğimiz uyku takibi gibi detaylara doruk noktası olarak bu haberimizde bahsettiğimiz kanser ile savaşan akıllı bileklik haberiyle Google büyük bir gelişme göstermişti.Şimdi ise Kickstarter üzerinden başlayan bir proje ile stes ölçer özelliği olan bir saat bağış bekliyor.

Emvio adındaki yeni bir akıllı saat eğer yeterli bağışı toplarsa "Dünyanın ilk stres ölçer saati" olacak. Klasik akıllı saat özelliklerinin yanı sıra sürekli ve anlık olarak stresinizi ölçecek olan Emvio, ne zaman sakinleşmeniz gerektiğini, dinlenmeniz gerektiğini size gösterecek.Aynı zamanda akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz uygulama üzerinden de detaylı grafikleri size ileten Emvio, ortalama olak hangi saatlerde, nerede stresinizin yükseldiğini gösterecek.Stes miktarınızın tehlikeli derecede yükseldiği anlarda sizi uyaracak olan saat, sizi rahatlatmak için tüyolar da verecek.

Neredeyse her akıllı saat ve bileklikte olan özelliklere sahip Emvio, fiziksel aktivitelerinizi de takip edecek.Teknik özellikler konusunda ise Cortex M3 işlemciye sahip olan saatte LED ekran bulunuyor. Ayrıca iki adet dokunmatik buton bulunan ekranda bu iki buton üzerinden menü geçişleri ve işlemlerinizi yapabiliyorsunuz. Ayrıca bir de alt kısıma eklenen bildirim ışığı ise size yeşil-sarı-kırmızı renkler ile stes seviyenizi gösteriyor. Görünüş olarak da şık bir tasarıma sahip olan Emvio'nun ekranında yeşil ledler kullanılarak size sadece bu renk ile detayları gösteriyor.Emvio'nun 2 farklı modeli bulunuyor. Emvio ve Emvio Elite olarak adlandırılan bu iki modelin Romeo ve Juliet olarak da erkekler ve bayanlar için farklı iki versiyonu da bulunuyor. (Elite modelinin farkı deri kayış)Şimdiye kadar kapış kapış dağıtıldığı görülen Emvio saatler için normal modeline 139 Dolar, Elite modeline ise 149 Dolar fiyat biçilmiş. (Elite modelinin tek olarak satışı Kickstarter üzerinden tükenmiş)

Merak edenler, detaylı olarak öğrenmek isteyenler ve hoşuna gidip satın almak isteyenler bu adres üzerinden Kickstarter bağlantısına ulaşabilir.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0