Apple ''Kısmen'' Sanal Gerçeklik İşine Giriyor!

0
0
0
0
0
Apple, sektörün son dönemlerde en popüler ürünlerinden olan VR işine bir nebze de olsa adım atıyor.
Son olarak kendi sektörünün dışında elektrikli ya da sürücüsüz bir araç üzerinde çalıştığını öğrendiğimiz Apple, bu sefer de son dönemlerde ismini sıkça duyduğumuz bir ürün işine giriyor; sanal gerçeklik gözlüğü.

Biliyorum, böyle söyleyince hepiniz Apple'ın bir VR set üreteceğini düşündünüz ancak, durum biraz daha farklı. Apple'a, daha doğrusu Tim Cook'a oldukça yakın olan dünyaca ünlü müzik grubu U2, önümüzdeki günlerde bir turneye çıkacak. Turne kapsamında U2'nun uğrayacağı şehirler arasında Londra, Dublin ve Paris de bulunmakta.İşte U2'nun bu şehirlerde vereceği konserlerde, Apple da bir nevi sanal gerçeklik işine adım atmış olacak. Saydığımız şehirlerde U2'nun konserine gidecek olan seyircileri Apple adına The Experience Bus adında bir otobüs karşılayacak ve grubun popüler şarkılarından olan Song for Someone (çok gaz şarkıdır bu arada), 360 derecelik sanal ortamda sunulacak. 

Apple Music başlığı altında düzenlenecek olan bu eşsiz deneyimde Apple'a Oculus Rift ve Beats eşlik edecek. Kim bilir, belki Apple olumlu bir geri dönüş alırsa günün birinde burada gerçekten Apple yapımı bir VR setten bahsedebiliriz.

Kaynak: Engadget
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0