Apple Watch 2, iPhone Bağımlılığına Son Verecek Bir Özellik ile Geliyor!

3
2
1
1
0
Apple'ın gelecek nesil akıllı saati Apple Watch 2 hakkında bazı iddialar ortaya atıldı. Cihazda yaşanacak değişimlerini iPhone bağını zayıflatması bekleniyor.
Apple’ın ilk giyilebilir ürünü olan Apple Watch’un yeni nesli hakkında çok fazla bir bilgi yok. Apple yönetiminden yapılan önceki açıklamalar akıllı saatin güncelleme döngüsünün diğer ürünler kadar kısa olmayacağı yönündeydi. Aslında haksız sayılmazlar çünkü bu cihaz hem teknolojik bir ürün hem de bir aksesuar. Bu nedenle, yeterince geliştirme içermeden yeni neslini çıkarmak özellike lüks Apple Watch modellerini yüksek rakamlarla satın alan müşterilere haksızlık olur.

 İlk Odak Noktası Tasarım Değil

Şimdilik yazılım geliştirmeleriyle Apple Watch’a özellikler eklemeye çalışan Apple tabii ki bir yandan da bir sonraki nesli düşünüyor. Japon Macotakara sitesinin haberine göre yeni nesilde dış görüntüden çok cihazın donanıma yönelik bir takım değişiklikler planlanıyor. Açıkçası, Apple Watch 2’de 38mm ve 42mm ölçülerinin değişmeyeceğini söyleyebiliriz. Kayış uyumluluğu açısından cihazda da büyük değişiklikler olmayacaktır ancak donanım neden gelişmesin?

 Apple Watch 2 ile iPhone Olmadan Spor!

Gelen haberler Apple Watch 2’de entegre GPS modülünün bulunacağı yönünde. Bu da gelecek nesil Apple Watch’ın iPhone bağımlılığından biraz daha kurtularak özgürleşmesi demek. Doğrusu Apple Watch’un iPhone’a ihtiyaç duymadan bazı işlemleri kendisi yapabilmesi önemli. Yerleşik GPS ile spor aktiviteleri için artık iPhone bağlantısına ihtiyaç kalmayacak. Bu hem iPhone’un pil ömrü açısından yararlı hem de daha işlevsel bir çözüm. Gelecek cihaz hakkındaki bir diğer iddia ise daha yüksek suya dayanıklılık sağlacak olması. Bakalım Apple Watch 2 hakkında daha net bilgiler yakında ortaya çıkacak mı?
3
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
3
2
1
1
0