Apple Watch'un watchOS 2 Sürümü Hacklenerek Canabalt ve Flappy Bird Yüklendi

0
0
0
0
0
Apple Watch'un watchOS 2 Sürümü Hacklenerek Canabalt ve Flappy Bird Yüklendi
Apple'ın WWDC etkinliğinde duyurduğu ve geliştiriciler için kullanıma açtığı Apple Watch'un işletim sisteminin yeni sürümü WatchOS 2 hacklenerek Canabalt ve Flappy Bird oyunları yüklendi.
Apple'ın akıllı saati Apple Watch'un çıkmasının üzerinden çok geçmeden WWDC 2015 etkinliğinde tanıtılan watchOS'un yeni versiyonu geliştiricilere açılmıştı. Fakat bazı kesim de bu sürümde neler yapabileceklerini görebilmek için birçok değişik şeyler de yapılmış.

Bunlardan en ilginci ise Steven Troughton-Smith, Adam Bell ve Jay Freeman adındaki geliştiriciler UIKit ve SceneKit paketlerini kullanarak Apple Watch'a sonsuz koşu oyunlarından Canabalt'ı yükleyerek oynamışlar, ayrıca Hamza Sood adındaki bir diğer geliştici ise Apple Watch'a efsane sinir bozucu oyun olan Flappy Bird'ü kurup oynadı.
 


Şu anda geliştiriciler için Apple tarafından bu tarz uygulama ve oyun yapımına olanak tanınmıyor. Fakat bu yapılan hack işlemleri ile gelecekte Apple Watch'a özel oyunlar da görebileceğimizi belirtisi olarak dikkat çekiyor.
 


 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0