Arttırılmış Gerçekliğin Dibine Vuran Magic Leap, Lucasfilm ile Güçlerini Birleştirdi!

0
0
0
0
0
Arttırılmış Gerçekliğin Dibine Vuran Magic Leap, Lucasfilm ile Güçlerini Birleştirdi!
Sanal gerçeklik gözlükleri son dönemlerde atağa kalkmış durumda. Ancak arttırılmış gerçeklik gözlükleri ve yapabildikleri de bomba gibi geliyor.

Geçtiğimiz sene Google'ın akıllı gözlüğü Google Glass için hologram teknolojileri üreten firma olarak adını duyuran Magic Leap, arttırılmış gerçeklik sektöründeki ağırlığını ciddi şekilde arttırmaya başladı. Hologram teknolojileri konusunda son derece sağlam şeyler yapan Magic Leap, bu sefer gücünü Star Wars efsanesinin arkasındaki firma Lucasfilm ile birleştirdi.

Kendi arttırılmış gerçeklik setini üreten Magic Leap, resmi Twitter hesabı üzerinden yayınladığı video ile bu konuda ne kadar iyi olduğunu, Star Wars'un iki unutulmaz karakteri R2D2 ve C3PO ile göstermekte. Aşağıdaki tweet'te izleyeceğiniz videoda hiçbir efekt ya da benzeri bir şey kullanılmamış. Magic Leap'in en önemli olayı ise hologramların bulunduğu ortamı algılayarak bu ortama göre kullanıcıya birşeyler sunması.
 

 


Magic Leap'in gerek arttırılmış gerçeklik seti, gerekse bu set ile sunacakları şu an için prototip halde. Ancak CES 2017 fuarında Magic Leap'in büyük bir şov ile cihazını tanıtması bekleniyor.
 

 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0