​Arttırılmış Gerçekliğin Gelecekte Dönüşebileceği Korkunç Durum

0
0
0
0
0
​Arttırılmış Gerçekliğin Gelecekte Dönüşebileceği Korkunç Durum
Gelecekte deli gibi kullanacağımız şeylerin başında kesinlikle sanal ve arttırılmış gerçeklik gözlükerli geliyor. Peki bu cihazlar ne derece kontrolden çıkabilir? Ne derece kullanana hayatı zehir edebilir?
Sanal gerçeklik gözlükleri şimdiden başta oyun sektörü olmak üzere pek çok sektöre damgasını vurmaya başladı. Ve muhtemelen birkaç sene içinde bu gözlükler vazgeçilmez olacak.  İşin bir diğer yüzü arttırılmış gerçeklik gözlükleri ise henüz VR setleri kadar yaygınlaşmış değil. Ancak bu durum, onların da benzer çıkışı yapmayacağı anlamına gelmiyor. Hatta belki daha da tehlikelisi! 

Başta Google Glass olmak üzere sektöre etki etmesi beklenen bazı arttırılmış gerçeklik sistemleri -şimdilik- başarıya ulaşamadı. Ancak Microsoft HoloLens ile yeniden üst sıralara tırmanan bu gözlükler, gelecekte bizlerin hayatını adeta bir cehenneme çevirebilir. Akıllı telefonunuzun, hatta bilgisayarınız ortadan kalktığını ve arttırılmış gerçeklik dünyasında bir araya geldiği düşünün. İşte o korkutucu gelecek ön görüsü.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0