Asus Sanal Gerçeklik Gözlüğü Üretecek!

0
0
0
0
0
Asus, sanal gerçeklik sektörüne girmesini sağlayacak bir gözlük üretecek. Bu gözlük, yapı olarak Microsoft'un ürettiği HoloLens'i andıracak.
Sanal gerçeklik cihazlarının sektörü, günden güne bu sektöre giriş yapan markalar ve bu markaların ürettiği cihazlarla birlikte büyüyor. Bu sektörde bulunan en mükemmel cihaz, bundan birkaç ay önce tanıtımı yapılan HoloLens. HoloLens çok mükemmel bir teknoloji kullansa da, bu tanıtım gerçekleştirildikten sonra birkaç söylenti çıkmış ve HoloLens'in tanıtımının yapıldığı sırada cihazın hazır bile olmadığı söylenmişti. Bu gibi söylentilerle ünü lekelenen cihazın bir benzeri,sektöre ilk defa giriş yapacak olan Asus tarafından üretilecek.

Asus bildiğiniz gibi mobil cihazlar sektöründe birkaç yıldır etkinliğini sürdürüyor. Özellikler telefonlarıyla bu sektörde adını duyuran marka, bu sektörde sergilediği performansı ve kullanıcılarına sunduğu uygun fiyatları, sanal gerçeklik sektöründe de sunmayı planlıyor. HoloLens'i baz alarak üreteceği yeni sanal gerçeklik gözlüğü, kısacası HoloLens'in sunduğu performansın aynısını daha ucuz bir fiyata sunabilmek amacıyla üretilecek.Gelecek sene 3000$'a piyasaya sürülmesi beklenen bu sanal gerçeklik gözlüğü, normal sanal gerçeklik gözlüklerine göre çok daha iyi performansa sahip olması nedeniyle bu kadar pahalı bir fiyata sahip. Cihazın ismi ve nasıl görüneceği hakkında detaylı bilgi, gelecek günlerde paylaşılacak.

Kaynak: Cnet 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0