Athena Güvenlik Kolyesi Bayanlara Karşı Tacize Son Veriyor

0
0
0
0
0
Kickstarter sitesinde üzerinden bayanların şiddete maruz kalmamaları için geliştirilen bir cihaz tüm dikkatleri üzerine çekti. Kolye kadar küçük boyutuyla bu cihaz bayanların başına gelebilecek kötü olaylarda hemen en yakınındaki güvenlik birimine haber veriyor ve saldırgana anında elektro şok veriyor. 
Kickstarter'da hemen hemen her gün ilginç ve bir o kadar da kullanışlı ürünler görmekteyiz. Bayanların taciz ve saldıraya karşı kendilerini korumada yardımcı olacak bir ürün tasarlanmış. Athena ismindeki bu cihaz ile bayanlar taciz veya saldırı karşısında kendilerini koruyabilecekler. Cihazı geliştiren Amerikalı  Yasmine Mustafa, Amerika'da kadınların %20'si hemen hemen her gün taciz veya saldırı ile karşılaştığını belirtti. Kendisinin de geçmişte benzer saldırılara maruz kaldığını söyleyen Yasmine Mustafa eşiyle birlikte bu cihazı geliştirdiklerini söylediler.

Kolye boyutundaki bu cihaz üzerideki sensöre dokunduğunuz anda en yakındaki güvenlik birimini alarm konumuna geçirtiyor. Sensöre dokunuşunuzdan 3 saniye sonra ise sensör içerisindeki özel batarya sayesinde elektro şok veriyor. Yani sensörü harekete geçirdiğiniz an cihazı saldırgana atmanız gerekiyor. Cihazı şuana kadar yüzlerce kez denediklerini söyleyen Yasmine Mustafa, güvenlik ekibinin en fazla 5 dakika içersinde olay yerine geldiklerini söyledi. Cihazın tasarımını da kendisi yapan Yasmine Mustafa, cihazı ister kolye ister kemer tokası olarak kullanabileceğinizi söyledi. Dışarıdan bakıldığında sıradan bir bayan aksesurı gibi görünen bu cihaz bayanların bir numaralı kahramanı olacak gibi. Kickstarter'da şuana kadar kampanyaya $150,310 bağış verilmiş durumda. Eğer istenen miktara ulaşılırsa 99$ ürün satışa sunulacak.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0