​Bir Türlü Akıllı Saat Sektörüne Giremeyen HTC'nin Dramı

0
0
0
0
0
Akıllı saat sektörüne adım atmak isteyen HTC'nin bu hamlesi resmen yılan hikayesine döndü. Şirket, akıllı saatinin tanıtım tarihini bir kez daha erteledi.
Mobil cihaz sektöründe bir dönem zirveye oynayan, ancak sonrasında hızlı bir düşüş yaşayan HTC, yeni üst seviye telefonu HTC 10 ile tekrar çıkış yakalamaya başlamıştı. Gerçi HTC'nin üst seviye telefonundan beklediğini alamadığı yönünde bazı söylentiler de bir dönem sektörü meşgul etmişti.

Ancak HTC yeni telefonunun yanı sıra farklı mobil cihazlar ile de sektörde yerini sağlamlaştırmak istiyor. Bu cihazlardan biri de akıllı saat.

Şirket CEO'su Cher Wang, Şubat ayında yaptığı bir açıklamada ''HTC akıllı saatini piyasaya sürdüğünde sektörde başı çeker konuma gelecek'' açıklamasını yapmıştı. Ancak bu açıklamadan sonra HTC'nin akıllı saatine dair birkaç küçük sızıntı dışında elle tutulur bir gelişme duyamadık.Üstelik HTC'nin bu hamlesi yeni bir şey de değil. 2013 yılından beri HTC'nin üst seviye bir akıllı saat üreteceği konuşulmakta. Şubat ayında da Wang'ın yaptığı açıklama sektörü takip edenlerde''bu sefer geliyor'' beklentisi yaratmış hatta saatin beklenen tanıtım tarihi Nisan ayı olarak işaret edilmişti. Fakat sonuç yine hüsran.

Daha çok yeni çıkacak mobil cihazların görsellerini ve tasarımsal/donanımsal bilgilerini sızdırması ile meşhur olan @evleaks, bu kez HTC'nin akıllı saati konusunda bir açıklama yaptı. @evleaks'in dediğine göre HTC'nin akıllı saatinin piyasaya giriş tarihi bir kez daha ertelenmiş durumda. Yeni tarih ise Sonbahar ayları.
 

Bu ertelenmeyi espirili bir şekilde eleştiren @evleaks, ''acele et HTC, sen saati çıkaran kadar insanların böyle bir cihaza ihtiyacı kalmayabilir'' ifadelerini kullanmış.

Saatin tanıtımının neden bir kez daha ertelendiğine dair henüz bir bilgimiz yok. Ancak HTC 10'un satışları söylenildiği gibi bekleninin çok altında ise belki de HTC aynı şeyin akıllı saatinin de başına gelmesinden çekiniyor olabilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0