Bisikletçileri Kurtaracak Cihaz: BeeLine Navigasyon

0
0
0
0
0
Özellikle büyük şehirlerde trafikte vakit kaybetmek istemeyenlerin büyük kurtarıcısı olan ve bunun yanında günlük egzersiz ihtiyaçlarını da karşılayan bisikletin de bazı handikapları var; bunlardan biri sürücülerin bisiklet üzerindeyken telefonlarını çıkarıp haritaya bakamamaları. Beeline ile gideceğiniz yere kolaylıkla vakit kaybetmeden ve en önemlisi durmadan gidebilirsiniz.
Kickstarter üzerinden fon desteğini sağlayan navigasyon cihazı BeeLine da bu sorunu ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Minimalist ve kullanışlı olan BeeLine, mobil uygulama yardımıyla haritalama ve yol tarifi yapıyor. Bisikletin gidonundaki herhangi bir noktaya sabitlenebilen navigazyon cihazı yalnızca gitmeniz gereken yönü göstermekle kalmayıp mesafe bilgisini de sürücüye sunuyor

Bisiklet gibi modern şehirlerin gözde ulaşım araçlarında her şey oldukça güzel ve sorunsuz işlese de detaylar arasında sorunlar çıkabiliyor. Bisikletçilerin yaşadığı temel handikap ise yol tarifi ve navigasyon. Araç kullanımı için tüm uzuvların aktif kullanımı gerekiyorken akıllı telefondan haritayı kontrol etmek için durmak gerekiyor. Telefon yerine birisine sorduğunuzda da "İlk sağ, sonra sol, oradan ikinci sağ, yolu bitir kime sorsan gösterir." gibi matematik problemi tadındaki tarifleri akılda tutmak da oldukça zor oluyor.BeeLine isimli navigasyon cihazı ise hem minimalist hem de şık bir çözüm sunuyor. Bisiklet direksiyonu üzerinde herhangi bir noktaya asılabilen BeeLine, mobil uygulama yardımıyla haritalama ve yol tarifi yapıyor. "Sol, sağ, sol" gibi yönergelerden ziyade mesafe bilgisiyle birlikte daha az detayı düşünerek endişelendiğiniz yolculuklar sunuyor.Rotanızı ise dinamik olarak hazırladığı için sizi gitmek istediğiniz yolda hedefinize ulaştırıp istemediğiniz yollara girmeme özgürlüğü sunuyor.Tamamen dolu bir pil ile bir ay kullanılabilen BeeLine; hız, gidilen ve kalan mesafe gibi metrikleri de ekranına yansıtabiliyor. Kampanyanın Kickstarter sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0