Akıllı Telefonla Bağlantı Kurulabilen Biyonik Kol: Handiii

0
0
0
0
0
Günümüzde akıllı telefonlarla kontrol edilebilen akıllı saatler, giyilebilir / izlenebilir akıllı bileklikler ve uzaktan kumandayla kontrol edilebilen kamera modüllerini görmüştük. 
Günümüzde akıllı telefonlarla kontrol edilebilen akıllı saatler, giyilebilir / izlenebilir akıllı bileklikler ve uzaktan kumandayla kontrol edilebilen kamera modüllerini görmüştük. Artık 3D yazıcıların da insan hayatına ne kadar olumlu etki ettiğini görmezden gelemiyoruz. Japon firması Exiii, kullanıcının akıllı telefonla kontrol edebileceği Handii isminde biyonik kol üretti.

Handiii, kola takılan ve kas hareketlerini izleyen bir sensör yardımıyla çalışıyor. Buradan aldığı sinyalleri akıllı telefona gönderen sensör, daha sonra kasların hareket etmesini sağlıyor. Özelleştirilebilir bir yapısı olan Handiii’yi isterseniz farklı renk alternatifleriyle de kullanabiliyorsunuz. Açık kaynak kodlu olduğu için geliştirilebilir olan Handiii’nin fiyatı ise 300 dolar. Ürünü satın almak istiyorsanız şuradaki bağlantı üzerinden şirketin resmi adresine ulaşabilirsiniz.


Kaynak: UberGizmo
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0