Toplama Akıllı Saat Blocks Bu Yaz Sipariş Almaya Başlayabilir

1
0
0
0
0
Google, Project Ara ile kendi telefonumuzu oluşturmaya imkan tanıyordu. Bu sistem satışa geçmedi ama giyilebilir modülerden daha iyi bir haber geldi.
Modüler telefon Project Ara daha satışa çıkmadı ama modüler bir akıllı saatin satışa çıkması yakındır.

CES 2015'te mock-up olarak gösterilen modüler akıllı saatler Qualcomm'unda desteğini alarak bu yaz sipariş almaya başlayabilir.
Saatin ana gövdesinde Qualcomm'un akıllı saatler ve orta sınıf telefonlar için kullandığı Snapdragon 400 işlemcisi yer alacak. Tabi ki Android ile çalışacak olan saatlere hardware bit eklemek bile mümkün olacak. Blocks; Köşeli, Yuvarlak ve E-link olmak üzere üç farklı ekran üretecek. Üretici şirket Blocks saatler için; GPS, hücresel veri, kalp ritim ölçer, pil ve temassız ödemeler için modüller üretmeye başladı bile. Hatta modüller arasında parmak izi sensörü bile bulunacak.

Saatin güzel yanlarından biri ise onun hem Android hem de iOS ile çalışacak olması. "Nasıl olur ya?" diye şaşırdığınızı duyar gibiyim. Yukarıda belirttiğimiz Android ile çalışacak kısmını Android Wear platformu olarak düşünebilirsiniz. Fakat bu cihaz Android Lollipop'un özelleştirilmiş bir sürümünü kullanacak.
 


Çıkış tarihi olarak bir netlik kazanmasada toplu bir bağış kampanyasıyla satılacağı tahmin ediliyor. Öyle ki CES'e dönersek şirket yetkililerinin yaptığı açıklamada bu Haziran ayında Kickstarter üzerinden satışa çıkacak ve yıl bitmeden teslim edilecekti. Bu üründen çok ümitli olduğumuzu söyleyelim fakat saatin ve modüllerin fiyatı çok uç olursa ümitlerimiz suya düşebilir.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0