Çıkardığınız Gazları Takip Edip Analiz Yapan Cihaz: CH4

0
0
0
0
0
Kickstarter, yaratıcı projeleri olanlar ve bu projeleri daha büyük kitlelere sunmak isteyenler için oldukça önemli bir platform. Bu platformda bağış bekleyen bir proje ise, özelliğiyle dikkat çekmekte.
Kickstarter'da bulunan giyilebilir bir cihaz sizin çıkardığınız gazları izlemekte ve bu sayede gazlarınızı analiz eden sistem, sizi daha az 'gazlı' yapmak için diyet ayarlamanıza yardım etmekte (yani lafı dolandırmadan bodozlama söylemek gerekirse osuruktan nem kapan bir cihaz bu).

Şunun da altını çizeyim, 1 Nisan'ın üzerinden bir ay geçti. Ortalıkta bir şaka falan yok yani. Şu an Kickstarter üzerinde bulunan bu cihaz çıktığı günden bu ya (20 gündür) hedeflenen bağışın sadece %2'sini toplamış olsa da bu durum ürünün var olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

    

CH4 olarak adlandırılan (bu arada CH4, metan gazının kimsayal formülü. Gördünüz mü inceyi?) bu cihaz, toplum içinde, kalabalık bir ortamda sizi zor durumda bırakan şişkinlik, gereksiz gaz fazlalığı gibi belaları azaltmayı  hedeflemekte. Ayrıca bu olayı yaparken yardımcı bir uygulama ile yediğiniz yemekleri de takip etmekte.

Uygulamanıza girdiğiniz yemek verilerini de gözönünde bulunduran CH4, gaz analizi yaparak size diyet değişiklikleri önerir. Projenin bulucusu Rodrigo Narciso, New York Üniversitesi'nde interaktif telekomünikasyon bölümünden mezun olduğundan beri giyebilir teknoloji sistemleri üzerine büyük bir merak beslemekteymiş. Ve aklına bu tarz bir cihaz gelmiş...

    

Sistemin bir an önce proje aşamasını geçip seri üretime sunulmasını istiyorsanız, CH4 projesine en az 120 dolar bağış yapmanız gerekmekte.

Tüm şakalar, dalgalar bir yana, hayatları boyunca önemli derecede sindirim sorunları yaşayan insanları için, kişisel bir ürün olarak son derece yararlı bir sistem olabilir CH4.

CH4, Kickstarter'da 100 bin dolar bağış toplayarak seri üretime geçebilecek mi göreceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0