Çocukların Gözünden Apple Watch Değerlendirmesi

2
0
0
0
0
Apple Watch birçok kesim için mükemmel bir cihaz olarak nitelendirilirken sevmeyenleri de bir o kadar fazla. Peki ya çocuklar için? İşte bu sorunun cevabı haberimizde

Apple'ın lansmanından sonra tekrar gündeme gelerek satışa çıkar çıkmaz çok fazla ilgi çeken akıllı saat olan Apple Watch getirdiği özellikler ile Apple kullanıcıların gönlünde taht kurdu. Ancak birçok kesim de Android Wear'ın gerisinde kaldığını, tasarımının hantal olduğunu ve fiyatını fazlasıyla eleştirmekte.

Biz büyükler bu tartışmalar içerisindeyken daha önce buradan sizlere aktardığımız yaşlıların Motral Kombat X'te fatalityleri izlemesiyle tepkilerini ölçen The Fine Brothers adlı YouTube hesabı bu sefer de çocuklara Apple Watch hakkındaki tepkilerini ve görüşlerini izledi.Video doğal olarak İngilizce ama oldukça eğlenceli olduğunu söylemeliyim. 7-12 yaş arası çocukları toplayan kanal, önlerine Apple Watch koyarak ilk olarak görüşlerini sormakta.

Çocukların birçoğu ise bunun bir saat olduğunu öğrenince şaşırarak "Bu geleceğin saati" yorumu yapıyor. Birkaçı ise Apple Watch olduğunu hemen anlıyor. Ardından cihazın düzgün çalışabilmesi için iPhone 5 veya daha sonra çıkan iPhone'lardan birini gerektirdiği söylendiğinde ise 11 yaşında olan çocuk ise "Bir şeyin çalışabilmesi için başka bir şeye ihtiyacı olması biraz hayal kırıklığı yarattı" şeklinde yorum yapmakta.Daha sonra çocukların incelemesine izin verilen videoda 7 yaşındaki cici bir kız "Burada YouTube'u göremiyorum, bu tamamen değersiz!" diye tepki vererek sevimli bir çıkış yapıyor.

Daha sonra Apple Watch'un mesaj atabilme ve arama cevaplama özelliklerini test eden bu sevimli arkadaşlar bu özelliği gördüklerinde biraz şaşırsalar da biri "Yazmak konuşmaktan daha güzel bence" şeklinde yorum yaparken bir diğeri de "Bu şekilde sanki bir ajan olarak gözükürüm" şeklinde bir yorum yapıyor. Ama belki de en zeki yorum 11 yaşındaki sarışın çocuktan geliyor. "Telefonu çıkarıp cevap vermesi saniyeleri alırken neden bunu yapayım ki?"Daha sonra bu cihazın fiyatlarından bahsedince biri dışında hepsi pahalı buluyor, hatta biraz önce bahsettiğim sarışın çocuk "Ne? Bu altından mı yapılmış?" şeklinde soru yöneltiyor ve altın versiyonunun 10.000 Dolar'dan başladığını öğrendiğinde sevimli bir sinirlenme tepkisi veriyor.Biri ise "Bu zaten saf altın versiyonuyla aynı işe yarıyor" gibi nokta atışı bir cevap vererek video yapımcılarının da fazlasıyla dikkatini çekmiş.

Son olarak "Apple Watch'u istiyor musunuz?" sorununa ise 11 çocuktan 7'si evet derken 4'ü gerek duymadığını belirtiyor. Hatta kıvırcık saçlı kızımız ise "Bu telefonun yapabildiğinden daha az işlem yapabiliyor ve bunlarda da telefona gereksinim duyuyor" diyerek istemediğini belirtiyor.Sonuç olarak eğlenceli bir video ortaya çıkmış ve aslında işin en güzel tarafı "Büyümüş de küçülmüş" diye tabir ettiğimiz çocukların belki de bizlerden çok daha iyi tespitlerde bulunuyor olabilmesi olarak dikkat çekiyor.
 

2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0