İçinde Hava Yastığı Bulunan Akıllı Motorsiklet Montu

1
0
0
0
0
Dainese, Misano 1000 isimli yeni bir mont tanıttı. Misano 1000 isimli montun en önemli özellliği içinde bulunan hava yastığı. Detaylar haberimizde.
Motorsiklet sürücüleri her zaman için büyük güvenlik önlemleri almak zorunda. (Sonuçta hayat meselesi arkadaşlar.) Dainese firması da Misano 1000 isimli montunda bu önlemleri gerektiğince almış gibi gözüküyor. Bu zamana kadar birçok üretici hava yastıklı mont üretmiş olmasına rağmen fazla rağbet gördüğü söylenemez. Fakat Dainese firması Misano 1000 modeli ile gayet iddalı görünüyor diyebiliriz. Bu mont diğer hava yastıklı montlara göre çok daha kullanışlı üretilmiş. Misano 1000 modelinde Motorsiklet ile mont arasında bir kabloya veya motorsiklete takılan bir sensöre ihtiyaç duymuyorsunuz yani tamamen tek başına bağımsız çalışan bir mekanizmaya sahip.

Konuyu biraz daha açıcak olursak Misano 1000 sensör ve tüm elektrik sistemini kendi içinde sağlayan bir mont. Dünyanın en önde gelen motorsiklet kıyafetleri ve ekipmanlarını üreticisi Dainese, bu montu üretirken tamamen gerçek kazalardan korunmak için yapılmış. Hem sokaklarda hem pistte yaşanan binlerce kazanın sonuçları elde edilerek tasarlanan Misano 1000, sürücünün kontrolünü kaybetmesi, kayma veya çarpışma gibi olaylarda açılan hava yastığı sayesinde sırt, göğüs, köprücük kemiği ve boyun bölgelerinin büyük ölçüde zarar görmemesini sağlıyor.

Gelelim bu montun nasıl çalıştığına. Montun üzerinde ON/OFF düğmeleri mevcut ve LED ışık sayesinde hava yastıklarının çalışıp çalışmadığını önceden kontrol etmemize olanak sağlıyor. Misano 1000 modelinin 2 farklı renk seçeneği mevcut ve Kasım ayında satışa sunulcak olan bu montun fiyatı ise 1.499 euro olacak. (Adamlar yapmış abi)
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0