Dövme İle Kendinizi Cyborg'a Dönüştürün!!

3
1
0
0
0
Chaotic Moon adlı bir kuruluş dövme yolu ile derinizin altına ilginç teknolojik cihazlar yerleştirebiliyor ve bunları kullanabilmenizi sağlıyor.
Dövme binlerce yıldır varlığını sürdüren birşey. İlk kabileler tarafından yapılan dövme o dönemlerde ucunda birçok diken bulunan sopalarla yapılıyordu. Sopalar boyaya batırılır, ardından dövme yapılacak olan kişinin derisinin üzerine koyularak deri altına insin diye bir taş yardımıyla hafifçe vurulurdu. Tabii ki o zamanlarda yapılan dövmelerle şimdi yapılanlar arasında oldukça büyük farklar var. Modern dövmeciliği bir adım daha ileriye taşımak isteyen bir kuruluş, dövme ile sizi tam anlamıyla Cyborg'a dönüştürmeyi hedefliyor.

Chaotic Moon adlı bu kuruluş (oldukça güzel bir isim seçmişler kendilerine) modern dövme sanatını ve değiştirilmiş dövme makinelerini kullanarak vücudunuza elektronik cihazlar yerleştirebiliyor. Genelde bir devre yaptıkları için bu yöntemi gerçekleştirirken yakma işlemini de kullanan kuruluş, gelecekte kullanacağımız giyilebilir teknoloji cihazlarını şimdiden kullanıcılarına sunuyor.
 

Dövmede kullandığı cihazların sadece göstermelik olmadığını, aynı zamanda kişinin vücut sıcaklığını, kan basıncını, stresini ve diğer faktörleri ölçebildiğini belirten kuruluş, bu cihazların kablosuz bağlantıyla doktorlara veya başka kişilere bilgi verebileceğini belirtti. Aynı teknolojinin ilerleyen senelerde askerlerde de kullanılabileceğini belirten yetkililer, bu cihazları kullanarak konum saptayabiliyor.

Dövmeler belirli bir katman altında derinizde duruyor ve tabii ki kalıcı değil. Geçici dövme kadar uzun süre dayandığını belirten Chaotic Moon yetkilileri, zaten bu cihazın pilinin bitmesiyle çıkartılması gerektiğini söyledi.Kaynak: TechCrunch 
3
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
0
0
0