Dünya Kupasında Başlama Vuruşu Engelli Gençten

0
0
0
0
0
Dünya Kupasında Başlama Vuruşu Engelli Gençten
Birçok üniversitenin destek verdiği proje kapsamında bu akıl kontrollü robotu kullanan genç kullandığı tekerlekli sandalyeden kalkarak topa vuracak ve Dünya Kupası 2014'ün startını verecek.
Dünya Kupası 2014 yaklaştıkça futbol tutkunlarının heyecanı da aynı ölçüde artmaya devam ediyor. Brezilya’da düzenlenmesi planlanan maçların ilki olan Hırvatistan  Brezilya maçında ilk vuruşu akıl kontrollü robot iskelet kullanan bir genç yapacak.

Birçok üniversitenin destek verdiği proje kapsamında bu akıl kontrollü robotu kullanan genç kullandığı tekerlekli sandalyeden kalkarak topa vuracak ve  2014 Dünya Kupasının startını vermiş olacak.
Farelerin ve maymunların üzerinde kıl inceliğinde esnek sensörler yerleştirerek test edilen bu prototip, 3D yazıcı ile print edilen bir kasın içerisinde yerleştirilen alıcılar sayesinde gencin kafasında olacak ve onun istemiyle robot hareket edecek.

Umarız günün birinde tüm engelli insanlar bu denli teknolojik bir yapı ile tekrar yürüyebilir, hatta koşabilir. Araştırma ve geliştirme ekibinin hazırladığı videoyu izleyerek bu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.


 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0