Facebook, Oculus Rift'i Satın Aldı

0
0
0
0
0
Facebook, Oculus Rift'i Satın Aldı
Sanal gerçekçilik üzerinde büyük gelişmeler kaydeden Oculus firması, bundan böyle artık Facebook'un çatısı altında yer alacak.

Son zamanlarda WhatsApp'ı almasıyla gündemden düşmeyen Facebook, bünyesine yeni bir firmayı kattı. Sanal gerçekçiliği yeniden şekillendiren ve Oculus Rift adlı modeli ile gelecek vaat eden firma olan Oculus bundan böyle artık Facebook'un çatısı altında işlerini sürdürecek.

2 milyar Dolara satılan ve 400 milyon Doları nakit olarak veren Facebook, kalan tutarı 23 milyon Facebook hissesi vererek tamamlayacak. 

Geçtiğimiz aylarda 19 milyar Dolara WhatsApp’ı satın alan Facebook, tüm dünya tarafından ilgi çekmeyi yine başardı. Geçtiğimiz günlerde ikinci geliştirme kitini tanıtan firma, 2012 yılından beri başarısını sürekli artırarak, Facebook’un ilgisini çekmiş anlaşılan. 

Tüm dünyada büyük bir birleşme amaçlarının olduğunu belirten Mark Zuckerberg, bu teknolojiyi destekleyerek, daha fazla gelişmesini sağlamak istediklerini dile getirdi.

Bu satın almaların, şirketleri birbirinden etkilemeyeceğini, VR teknolojilerin sağlık sektöründen, üretime kadar sayısız alanlarda kullanılabileceğini de hatırlatan Facebook’un CEO’su büyüme konusundan oldukça istikrarlı bir tavır sergilemekte. 

İlk geliştirici kitiyle 75 bin sipariş toplayan Oculus Rift'in, gelecekte en çok kullanılan teknolojiler arasında yer alması tahmin ediliyor. Bakalım Facebook, Oculus’u satın almasından sonra başka firmaları da bünyesine katacak mı?

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0