Ucuz Yollu Bluetooth Stereo Kulaklık : Fineblue F6

0
0
0
0
0
Bluetooth kulaklık deyince herkesin aklına mono olan, sıkıcı ve müzik dinlemekten çok telefonla konuşmaya yarayan kulaklıklar geliyor. İşte aynı fiyata alabileceğiniz stereo kulaklığı inceliyoruz.
Bluetooth kulaklıklar genel olarak telefonla görüşmeye yarayan icatlar görünür. En azından ulaşabilir fiyatlarda olanlar için durum bu. Stereo bir bluetooth kulaklıktan bahsedecek olursak biraz kesenin ağzını açmak gerekiyor.

İşte burada çekik gözlü dostlarımız devreye giriyor. Bizim için Fineblue F6 Bluetooth Sport kulaklığı üretiyorlar. 

 Tasarım : Sade ama Biraz Kaba !


Tasarım olarak gerçekten sade olduğunu söylemeliyim. Boynun arkasından takılan kulaklığın kancaları sayesinde ne kadar hareket ederseniz edin düşmesi imkansıza yakın diyebiliriz. Ses açma / kısma ve stop/play butonunun ve mikrofonun yer aldığı kulaklık iOS ve Android uyumlu. Butonlar ve mikrofonun yer aldığı kısımda kulaklığı şarj etmek için bir USB 2.0 girişi mevcut. Sağ kulaklıkta bulunan LED ışıklar ise cihazların bağlı olup olmadığını ve şarj durumunu bize bildiyor. Kulaklık kısımlarının kıvrımlı olması ve daha öncede bahsettiğimiz gibi bir kancasının olması (silikon bir kanca) kullanım olarak gerçekten rahat. Beyaz ve Siyah olarak iki renk seçeneği olan kulaklığın biz siyah olanını tercih ettik.Kulaklığın kulağa takılan kısımları gerek batarya gerekse bluetooth konulduğu için biraz kaba ve büyük ama ağır değil. Şaşırtıcı bir biçimde (belkide tasarımdan dolayı) bu kabalık genişlik size bir ağırlık hissettirmiyor. Bizim hissettiğimiz bir diğer kusur ise boyundan takıldığı için sağ kulaklığa bağlı olan mikrofon ve buton kısmının biraz geride kalmasıydı. Fakat normal ses düzeylerinde yaptığımız görüşmelerde karşıdaki sesimizi gayet net duyduğunuda söylemek gerek. Ve kullanılan materyaller en azından biraz daha iyi olabilirdi.
 

 Ses : Kaliteli ve Yüksek


Öncelikle bu kulaklığı Beats Wireless gibi kulaklıklarla kıyaslamamak gerekir. Aradaki fiyat farkı malum olunca bunuda o şekilde değerlendiriyoruz. Bass konusunda biraz eksik kalsada, Tizler iyi ve ses oldukça temiz. Fiyatını gerçekten hak ettiğini söylemek gerek. Çok yüksek seslerde bile bozulma yok. Desibel değerini internette bulamadık. Kullanma kılavuzu Çince olduğundan dolayı oradan da bulamadık. ( Bulan bir arkadaş varsa yorum kısmına yazsın lütfen) Görüşme sesi oldukça temiz. Dışarıdan gelen sesleri uygun kulak silikonu ile sıfıra indirebilirsiniz.Bu kulaklığı yolda film izlemek için alabilirsiniz. 3D ses deneyimi bizi çok etkiledi. Sesler gerçekten net ve hiçbir ayrıntıyı kaçırmıyorsunuz. Surround denen olay ise içinde bulunan chip ile kusursuz çalışıyor. Bizce tek eksiği bass fakat bu eksiği Viper4Android driver ile Android'te gidermek mümkün.
 

 Teknik Veriler ve Sonuç : 


75 TL fiyat etiketine sahip olan bu kulaklık bence parasını hakediyor. İki telefon aynı anda bluetooth üzerinden bağlanabiliyor ve yaklaşık 6 saatlik bir dinleme / konuşma süresi sunuyor. 1.5 saat gibi bir sürede bataryası tamamen dolan kulaklığın bekleme süresi ise 150 saat. 10 metre mesafede ise ses kusursuzca iletiliyor. Fiyatına göre kesinlikle alınabilir seviyede bir kulaklık. Kullanılan malzeme metal veya alüminyum olsa daha güzel olabilirdi. Eğer bir bluetooth kulaklık alma niyetinde iseniz bu kulaklık fiyatı ve sunduğu kalite ile beklentileri karşılayacaktır. Tabi ki bir kaç eksiği var fakat bu fiyat aralığında kablosuz kulaklıklar arasından daha iyisini bulmak zor. Gerek ses yüksekliği gerekse içte sizde yarattığı etkisi olsun gerçekten iyi bir kulaklık. 

Bluetooth sürümü : V4.0
Destek profilleri : HFP, HSP, A2DP
Ses Modu : Stereo
Şarj süresi : 1.5 saat
Bekleme süresi : 150 saat
Konuşma / Çalma süresi : 6 saat
Çalışma Mesafesi : 10 metre
Güç Kaynağı : Dahili şarj edilebilir Li-ion Pil
Net Ağırlık : 13 g / 0.46 oz
Paket İçeriği : 1 x Fineblue F6 Bluetooth Kulaklık - 1 x Şarj Kablosu - 4 x Kulak Silikonu - 2 x Kulak Kancası

Kulaklığın satış linkine buradan ulaşabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0