Fujitsu'nun Akıllı Yüzüğü El Hareketlerini Algılayacak

0
0
0
0
0
Giyilebilir teknolojiler çeşitli formlarda karşımıza çıkıyor. Bu alanda Fujitsu, yüzük şeklindeki teknolojiyle olaya farklı bir boyut kazandırıyor.
Giyilebilir teknolojiler çeşitli formlarda karşımıza çıkıyor. Bu alanda Fujitsu, yüzük şeklindeki teknolojiyle olaya farklı bir boyut kazandırıyor. Havaya yazı yazdığınız zaman el hareketlerini tanımlayabilen yüzük, Çince karakterleri dahi destekliyor. Üstelik cihazın ayarlarını da havaya dokunarak değiştirmek mümkün.

Akıllı yüzük, güçlü hareket sensörleri sayesinde elin havada bıraktığı izleri algılayabiliyor. Ortalama algılama oranı %95 olan yüzük, hiçbir pratik gerektirmeden size kolay kullanım sağlıyor. Ayrıca yüzüğe bir not ekleyebilir ve daha sonra eklediğiniz notu okuyabilirsiniz. Bu arada kesin olarak kaç farklı karakter ve sembol tanıyacağı konusunda bir bilgi verilmedi.NFC (kablosuz iletişim teknolojsii) özeliği bulunan yüzük 10 gram ağırlığında olacak. Şuan test aşamasında olan yüzüğün etiket fiyatı ve kesin çıkış tarihi bilinmiyor. Kaynak 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0