Sanal Gerçekliğe Dokunma Hissi Getiren Akıllı Eldiven: Gloveone

0
0
0
0
0
Gloveone, sanal gerçeklik teknolojisini bir adım ileriye taşıyarak, kullanıcılara farklı dünyaların kapılarını aralayacak.
Sanal gerçeklik kavramının teknoloji dünyasına adım atmasından bu yana hayatımızda birçok şey değişti. Bizlere bildiğimiz her şeyi unutturan ve ‘’yapılması imkansız’’ diye düşündüğümüz hisleri bize yaşatan sanal gerçeklik, bu zamana kadar bir yanı eksik ilerliyordu. Fakat geliştirilen son projeyle sanal gerçekliğin eksik kalan taşı da yerine oturacak.

Çoğumuzun bildiği üzere, sanal gerçeklik olayı bu zamana kadar yalnızca görsel olarak kullanıcıların aklını başından aldı. Ancak Gloveone isimli eldiven, bu teknolojiyi bir adım öne taşıyarak kullanıcılara dokunma hissini de yaşatmayı planlıyor. Üzerinde sensörler bulunan eldiven, 9 eksenli gelişmiş el algılama sistemine sahip ve 4 saat boyunca (800 mAh pil kapasitesi sayesinde) rahatlıkla kullanılabiliyor. 
 

Gloveone sayesinde sanal gerçeklik dünyasında gördüğünüz herşeyi hissedebiliyorsunuz. Örneğin yağmura dokunabiliyor veya bir kelebeğin avucunuz içindeki hareketlerini rahatlıkla anlayabiliyorsunuz. Kickstarter projesi olarak karşımıza çıkan ve 150 bin dolarlık hedefi (53.400 dolarına ulaşılmış) bulunan Gloveone’a sahip olmak için 200 dolar bağış yapmanız gerekiyor. Bu arada Gloveone, bağış yapanların eline önümüzdeki yılın kış aylarında ulaşacak.  0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0