Google Akıllı Gözlükler İçin Hologram Teknolojisi Patentini Aldı!

1
0
0
0
0
Google Akıllı Gözlükler İçin Hologram Teknolojisi Patentini Aldı!
Google'ın yeni patentiyle akıllı gözlükler hologram teknolojisinden faydalanabilecek.
Bugün Google, Google Glass gibi akıllı gözlüklerde kullanılması için bu cihazlara uyumlu hologram teknolojisinin patentini aldığını duyurdu. Akıllı gözlüklerde kullanılacak olan bu teknoloji, direkt olarak gözü etkilediği için çok daha gerçekçi olacak ve diğer hologram teknolojilerine göre yapılışı daha kolay. Google'ın bu patenti almasıyla birlikte, aslında şirketin bu teknoloji üzerinde 2014 Mart ayından beri çalıştığı öğrenildi.

Akıllı gözlüklerde bulunan hologram teknolojisinin güzel bir eklenti olması bir yana, bu teknolojinin farklı amaçlarda da kullanılabileceği gündeme geldi. Magic Leap adlı Amerika kuruluşlu bir şirket, 3D fotoğraflar ve hologram teknolojilerinin yapımı ve düzenlenmesiyle uğraşıyor. Google yeni teknolojisinin ekleneceği akıllı gözlüklerde bu şirket ile birlikte bir çalışma yürütüyor.
 

542 milyon dolarlık yatırımın bulunduğu Google ve Magic Leap ortaklığı, çalışmaların bitmesiyle birlikte Google'ın yeni nesil gözlüklerini kullanarak Magic Leap'in tasarladığı hologramları görebilmemizi sağlayacak. Magic Leap tarafından resmi bir açıklama gelmedi fakat bu kadar büyük bir yatırımın birkaç dans eden hayvan hologramı için yapılmadığınden eminim. Bu teknolojinin ve yatırımın sektörde Google Glass'ı nasıl etkileyeceği bilinmez fakat akıllı gözlüklerde büyük bir farklılık yaratacağı kesin.

Kaynak: TechCrunch 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0