Google Arttırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçekliği Birleştiriyor

1
0
0
0
0
Google hem arttırılmış gerçeklik hem de sanal gerçeklik teknolojilerini bir araya getiren yeni sanal gerçeklik başlığı üzerinde çalışmalara başladı.
Sanal gerçeklik gözlüklerinin hayatımızın bir parçası olması konusunda hem yazılımsal hem de donanım tarafında önemli çalışmalar yürüten Google, bu yıl düzenlediği I/O 2016 etkinliğinde Daydream VR isimli yeni bir sanal gerçeklik platformu geliştirdiğini açıklamıştı.

Ancak Google Daydream VR yine piyasdaki çoğu sanal gerçeklik başlığı gibi akıllı telefon takılarak kullanılacak bir VR platformu olduğundan dolayı şirketin bu alanda daha profesyonel bir adım atması bekleniyordu. Şirket Daydream VR'ın yanı sıra AR (arttırılmış gerçeklik) ve VR (sanal gerçeklik) teknolojilerini bir araya getiren yeni bir sanal gerçeklik başlığı üzerinde çalışmalara başladı.Yayınlanan bir rapora göre Google'ın üzerinde çalışmalara başladığı yeni sanal gerçeklik başlığı kendi ekranı, işlemcisi ve belleğiyle başlı başına akıllı telefona ihtiyaç duymayan ayrı bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Microsoft Hololens'te olduğu gibi hem arttırılmış gerçeklik hem de sanal gerçeklik teknolojilerinden faydalanacak bu cihaz piyasada olan sanal gerçeklik başlıklarından çok daha farklı ve gelişmiş yetenekler göreceğiz. Google'ın henüz detayları tam olarak belli olmayan sanal gerçeklik başlığının Android işletim sistemiyle çalışacağı tahmin ediliyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0