Google'ın Sanal Gözlüğü Cardboard, Kartondan Olmayacak

0
0
0
0
0
Google'ın kolay yapılabilen ya da düşük fiyatlara satın alınabilen sanal gerçeklik gözlüğü Google Cardboard, artık kartondan üretilmeyecek

Artık her ne kadar Oculus Rift, HTC Vive (Steam VR), OSVR ve Samsıng Gear VR gibi birçok sanal geçreklik gözlüğü türevleri olsa da hem maliyet hem de kolaylık açısından Google Cardboard'ların yeri hep ayrı olmuştur.

10-20 liraya evinizde bile yapabildiğiniz, sizlere Efe tarafından anlatımını dahi yaptığımız Google Cardboard, aynı zamanda dışardan da satın alınabiliyor. Fakat adı üzerinde "karton". Yani kolay bozulabilecek bir malzemeİşte bu noktada biraz kafalarda soru işareti bırakan Google, artık Cardboard adındaki sanal gerçeklik gözlüklerini bundan sonra kartondan yapmayacak.

28 Mayıs'ta yapılacak olan Google I/O konferansında detaylandırılması beklenilen bu durumda söylentilere göre artık daha iyi bir sanal gerçeklik gözlüğünü Android deneyimini çok farklı yerlere getirebilecek şekilde değişebileceğine dair detaylar bulunuyor.

Şimdiki Cardboard'lara göre daha iyi bir deneyim sunacağı ve daha kullanışlı olacağı şeklinde sıralanan bilgiler, 28 Mayıs'taki konferans ile netleşmiş olacaktır.

Ayrıca aşağıya tekrar Efe Sivri tarafından yapılan Google Cardboard temalı sanal gerçeklik gözlüğümüz ŞEKER'in yapılışını izleyebilir, dilerseniz siz de yapabilirsiniz;
 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0