Google'dan Akıllı Saatlere, İnteraktif Ekran Eklentisi Güncellemesi Geldi!

0
0
0
0
0
Google, son güncelleme ile Android işletim sistemi kullanan akıllı saatlere çeşitli fonksiyonları bulunan ekran eklentisi özelliği getirdi.
Akıllı saatler piyasaya çıkışlarının üzerinden çok uzun bir süre geçmemiş olsada birçok kişinin hayatında kendilerine yer buldular bile ve bu saatler, açıkcası, diğer kullanışlı aksesuarlara göre çok daha gelişmiş ve becerikliler. Durum böyle olunca akıllı saat kullanıcılarının sayısı her geçen gün katlanarak artmaya devam ediyor.

Google, bildiğiniz gibi Android işletim sisteminin uygulama sağlayıcısı. Android işletim sistemi kullanan bütün telefonlar, tabletler vs. Google Play Store üzerinden uygulamalara erişebiliyor. Bu nedenle Android saatlerinde gelişimini sağlayacak uygulamalar yapmak Google'ın sorumluluğunda. Google, akıllı saatler için son yayınladığı güncelleme ile bu sorumluluğunun fazlasıyla hakkını vermiş gibi görünüyor.

 

Bundan sonra Android işletim sistemi kullanan bütün akıllı saatler, animasyonlu ekran görüntüsünün yanında, ana ekranda bulunan kısayollara yani interaktif ekran eklentilerine sahip olacaklar. Bu yeni özellik ile akıllı saatler hem ihtiyaçlara daha iyi uyum sağlayabilir hale geldi, hem de kullanıcıların istediği programlara ulaşmasını daha kolay yoldan sağladığı için daha pratik oldu.

Bu kısayol özelliği birçok uygulamaya kolay erişim sağlayabildiği  ve animasyonlu ekran ile birleştirilebildiği için kullanıcılardan tam not aldı. Bu güncellemenin bir diğer özelliği de "Together" adlı bir uygulama. Uygulama, bağlanan iki saat arasında aktivite, emoji ve fotoğraf gibi şeylerin paylaşımını çok daha kolay bir hale getiriyor.Ayrıca bu güncelleme ile LG G Watch R akıllı saatinde bulunan Wi-Fi destekleme sorunu da çözüldü. Saatin kullanıcıları, internet yokluğu yaşayan saatlerinin düzelmesine olan tepkilerini LG forumu üzerinden gösterdi.

Kaynak: AndroidCommunity
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0