Google Glass’a Trafik Cezası

0
0
0
0
0
Google Glass’a Trafik Cezası
Giyilebilir teknolojilere ilk darbe California Eyalet Polisi'nden geldi. California'da bir trafik polisi, Cecilla Abadie isimli bir kadın sürücüye, direksiyon başında Google Glass kullandığı için trafik cezası kesti.
Giyilebilir teknolojiler er ya da geç günlük hayatımızın bir parçası olacak, tıpkı vazgeçilmelerimizin arasında yerini almış olan akıllı telefonlarımız gibi. Peki bu teknoloji hayatımızda ne gibi yeni düzenlemeler gerektirecek? Yoksa yasaları da mı değiştirmemiz gerekecek?

California’da yaşayan Cecilia Abadie isimli bir kadın Google Glass ile araç kullandığı için polis tarafından durdurularak trafik cezasına çarptırıldı. Gerekçe ise, sürücünün görüş alanı dahilinde bir monitör olması. Monitörün Google Glass’a ait olduğu da parantez içinde belirtilmiş.

Durum karşısında kafası karışmış olsa gerek ki Abadie, cezanın ardından Google+ hesabından şu soruyu yöneltmiş: Araç kullanırken Google Glass takıyor olmak yasadışı mı yoksa polis yanılıyor mu?
Bakalım hayatımıza yeni entegre olacak olan Google Glass gibi ürünler ne gibi değişikliklere ve düzenlemelere gerek duyacak günlük hayatımızın birer parçası olma yolunda.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0