Google Glass Hortladı: Yeni Nesil Gözlük eBay'de Ortaya Çıktı!

0
0
0
0
0
Google Glass projesinin büyük bir revizyondan geçmesinden sonra gündemden düşen cihaz tekrar hatırlandı. Yeni bir ekip tarafından geliştirilen gözlüğün yeni neslinin eBay'de satışa çıktığı iddia ediliyor.
2014 yılının en çok konuşulan ürünlerinden biri olan Google Glass, 2015 yılı başında Google’ın aldığı şok bir kararla gündemden düşmüştü. Hatırlayacağınız gibi, Google X projesinin bir parçası olarak yürüyen Google Glass projesi sonlandırılmış, başına Nest ev otomasyon sisteminin kurucusu Tony Fadel getirilerek ayrı bir proje hayata sokulmuştu. Projenin el değiştirmesi ile birlikte, Google Glass’a yönelik haberler de bir anda kesilmişti.

 Google Glass Tekrar Gündemde

Google’ın biraz gözlerden uzak devam etmesini arzuladığı Glass projesi uzun bir aradan sonra tekrar gündemde. Geliştirilen ürünü tekrar gündeme getiren ise, eBay üzerinden Yeni Nesil Google Glass olduğu iddia edilen bir gözlüğün satışa sunulması. Yüzde 99.9 olumlu geribildirime sahip "azpawnbroker" adlı kullanıcı tarafından satılan ürün "Google Glass (Black)" olarak adlandırılıyor. eBay’de 7200 dolar açık artırma teklifine ulaşan gözlüğün yeni nesil Google Glass olabileceği iddiaları ise internet ortamında şimdiden heyecanla karşılanmış durumda.

 Yeni Nesilde İşlevsellik Ön Planda Olacak

Google’ın yenilenen gözlüğünde bazı donanımsal değişiklikler yapması bekleniyor. Tasarımda büyük farklılıklar olmayacağı düşünülse de, gelecek Glass’ın yeni şarj girişi, kamara açılıp kapandığında uyarı veren kamera LED, artırılmış pil ömrü ve 5 GHz Wi-Fi bağlantı desteği ile geliştirildiği belirtiliyor. Yazılım tarafında da son kullanıcı deneyimini ve işlevselliği artıran iyileştirmeler sunulması bekleniyor. Bence ilk nesil Google Glass'taki asıl sorun, cihazın son kullanıcı için yeterince işlevsel olmamasıydı. Umarım yeni nesilde gerçekten işe yarar kullanım amaçları ortaya konabilir.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0