Google Glass ile Uyuya kalmaya Son

0
0
0
0
0
Google Glass ile Uyuya kalmaya Son
Son zamanların en gözde giyilebilir cihazı olan Google Glass, sürücüler için de artık son derece ideal. Özellikle sürüş uygulamaları konusunda direksiyon başındayken işinize fazlasıyla yarayacak birçok uygulama, gün geçtikçe ortaya çıkmaya devam ediyor.
Bu sene özellikle en fazla merak edilen ürünler giyilebilir cihazlar. Akıllı saatler, gözlükler, bileklikler derken en fazla ilgi gören ürün ise Google Glass. Bu ürün için geliştirilen DriveSafe App, direksiyon başındaki sürücülerin vazgeçemeyeceği bir uygulama olacağa benziyor.

Google Glass'ta bulunan göz retina sensörleri sayesinde eğer direksiyon başında uykunuz gelirse iris hareketleri takip edilip uyumak üzereyken size bir uyarı geliyor ve en yakında bulunan dinlenme tesisinini yol haritasını çıkarıyor.

Bunun yanısıra müzik açmanızı ve bir kahve molası vermenizi öneren DriveSafe App'ın özellikleri sadece bunlarla sınırlı değil. Oldukça kullanışlı olan navigasyonuyla çekiciliğini koruyan uygulama, şimdilik Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde kullanılabiliyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0