Google'dan Yepyeni ve Geliştirilmiş Google Glass Çalışması: Project Aura

0
0
0
0
0
Google'ın ilk duyurduğunda "geleceğin teknolojisi" denilen ancak sanıldığı gibi tutmayan Google Glass'ın yeni ve daha gelişmiş versiyonu olacak olan Project Aura çalışmaları devam ediyor.
Artık günümüzde Oculus, HTC Vive, Samsung Gear VR, Microsoft HoloLens, Sony PlayStation VR gibi ürünleri görünce Google'ın iki hamlesi olan Cardboard ve Google Glass artık eskide kalmış oldu.

Aslında giyilebilir teknoloji konusunda ilklerden olan ve akıllı gözlük konseptini ilk hayata geçiren firma Google Glass ile o kadar da bekleneni veremeyip bir de maşallahı olan fiyatlarıyla yeterli ilgiyi görememişti. Daha sonra bu yılın başlarında Google Glass'ı piyasadan çeken firmaya Sony tarafından SmartEyeGlass adındaki benzer işlevlere sahip olan gözlük ile cevap gelmiş gibi olsa da o gözlükte de bir gelişme göremedik.Sonuç olarak sanal gerçeklik gözlükleri akıllı gözlük projelerinin önünün kesmiş ve akıllı gözlüklerdeki yüksek maliyet de kendi kendine taş koymasına sebep olmuştu. (1.500 Dolar nedir yav) Şimdi ise aynı konsept içerisinde çok daha iyi ve çok daha dikkat çekibi akıllı gözlük çalışmalarına giren Google, pes etmek yerine Project Aura adı verilen bu cihaz ile bu sektörde öncü ve lider olmak istiyor.Amazon'un Lab126 adındaki donanım geliştirme departmanından da bazı yeni çalışanlar kazanan Google, birkaç farklı gözlük ile de karşımıza çıkabilir. Ancak Google Glass'ın başarısızlığını Project Aura ile farklı bir yoldan komple değiştirmek ve tamamen başarıya ve dikkat çekici sektöre çekmek isteyerek kolları sıvadı. Bakalım Google'ın bu yeni atağı gelecek yıllarda sokaklarda akıllı gözlükler takan insanlar görmemize yol açacak mı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0