Google Glass Satışları Durduruluyor!

1
0
0
0
0
Google'ın ses getiren giyilebilir gözlüğü Google Glass'ın satışları önümüzdeki hafta son bulacak.

Google tarafından ilk duyurulduğu andan itibaren efsaneleşen, herkesin merak ettiği giyilebilir teknoloji gözlüğü Google Glass bir türlü piyasaya sürülememişti. Hatta bununla kalınmamış birçok yerde yasaklarla karşılaşan bu gözlük Google tarafından artık satışları durdurulmaya karar verildi.

Bu gözlük yerine yeni bir gözlük denemesine geçecek olan Google, $1.500 fiyatıyla tuzlu olan Google Glass'ın önümüzdeki hafta satışları durdurulabilir. Sebebi olarak satışlarının beklenenin altında olması ve firmaların desteklerini çekmeye başlaması olarak gösterilen gözlüğün önümüzdeki haftayla beraber satışları kaldırılacağı yönünde söylentiler mevcut. Yani eğer kafanızda Google Glass alma planınız varsa eğer elinizi çabuk tutmanız gerekecek.

Fakat bu gelişmeyi Google Glass'ın sonu olarak düşünmemek gerekiyor. Çünkü Google, satışları durdurarak projeyi de durdurmuyor. Bunun yerine ayrı bir departman ile yeni model üretimine geçeceği durumu söz konusu. Geçen yıl Nest Labs‘ı alan ve Nest’in CEO’su Tony Faddle’ı Google Glass ekibinin başına getiren Google gözlük konusunda daha iyi bir şekilde karşımıza çıkacağı söyleniyor. Bu konuda ise bir çizim görüntüsü sızdırılmış ve bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Bakalım yeni Google Glass nasıl özelliklerle ve fiyatla karşımıza çıkacak.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0