Google'ın Akıllı Saatleri Ortaya Çıktı

0
0
0
0
0
Teknoloji devi Google kendi akıllı saatlerini duyurmaya hazırlanıyor. Nexus serisinin altında tanıtılacak olan akıllı saatlerden biri üst düzey kullanım sunarken, diğeri uygun fiyatlı bir model olarak karşımıza çıkacak.
Google'ın HTC tarafından üretilecek yeni Nexus akıllı telefonlarıyla ilgili bilgiler gelmeye devam ederken Nexus serisi adı altında akıllı saatler de tanıtılacağı haberi geldi. Paylaşılan sızıntılara göre Google iki yeni akıllı saat üzerine çalışıyor.

Aslında Google daha önceden Motorola markası altında Moto 360 akıllı saatini tüketicilere sunmuştu ancak daha önceden bu akıllı saatler Nexus olarak isimlendirilmiyordu ve Google markasıyla satışa sunulmuyordu. Şimdi Google'ın bu akıllı saatleri kendi markası altında satışa sunacağı söyleniyor.


 

 İki farklı segmentte akıllı saat gelecek

Angelfish ve Swordfish kod adlı iki akıllı saat Android Wear 2.0 işletim sistemiyle çalışacak. Bir model daha üst seviye olurken diğer akıllı saatte LTE desteği ve GPS çıkarılarak akıllı saatin daha uygun fiyatlı olması sağlanacak. Akıllı saatlerin diğer detayları henüz bilinmiyor ancak özellikle Moto 360'da batarya konusunda ciddi sıkıntılar yaşanmasıyla yeni Nexus akıllı saatlerin daha iyi bir bataryayla gelmesi bekleniyor. Saatlerin tasarımları Samsung Gear S2 ve Motorola Moto 360 saatlerini oldukça andırıyor. Yeni akıllı saatlerin Google Nexus akıllı telefonlarla birlikte bu yıl tanıtılacağı tahmin ediliyor.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0