Google'ın Yeni Patenti İle Google Glass Şapkaya Takılabilecek!

0
0
0
0
0
Google, yeni aldığı patenti ile Google Glass'ı şapka tarzı aksesuarlara monte etmenin önünü açtı.
Google Glass ilk duyurulduğu günden beri gündemde olan, oldukça kullanışlı bir cihaz. Türünün tek örneği olan bu marifetli gözlük, aslında bir telefon, tablet veya akıllı saatten daha kullanışlı. Bunun nedeni gözlüğün sürekli sizin görüş açınızda olmakla birlikte toplumda göze batmayan, kullanması ek bir çaba istemeyen ve erişilebilir bir cihaz olması.

Bu gibi özelliklerden ötürü Google Glass'ın bir gün hepimizin hayatına girmesi olası bir durum. Birçok araştırma ve patent alma işlemini yürüten, dev arama motoru ve teknoloji şirketi olan Google, bu ürününün geleceği olduğunu görmüş ve ürünü geliştirmeye yönelik yatırımlarına devam ediyor.Son olarak bu yatırımlara Google Glass'ı daha taşınabilir kılacak olan bir özelliğin patenti eklendi. Patent, Google Glass'ın aparatının gözlük yerine bir projeksiyon gibi davranıp aynı işlemleri yerine getirmesine dayanıyor. Çift taraflı mıknası ile şapkaya (veya şekli uygun olan diğer aksesuarlara) tutturulabilecek olan Google Glass, açısı ile kullanıcıya ekranı direkt olarak ışık şeklinde vermeyi planlıyor.

Oldukça ince ayarlama gerektiren bu durum, kişiden kişiye değişen rahatlık koşulları ve tercihlerden dolayı Glass'ın daha çok kişiye hitap etmesi amacıyla alınmış bir patent.Patentin alım işlemi tamam, fakat Google'ın bu patenti ilerleyen zamanlarda kullanıp kullanmayacağını zaman gösterecek.

Kaynak: TechRadar
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0