Google ve Levis'ten "Akıllı Ceket" Geliyor!

0
0
0
0
0
Teknoloji devi Google ve tekstil sektörünün önde gelen şirketlerinden Levis akıllı ceketlerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.
Google Glass cihazıyla giyilebilir teknolojiler alanında önemli adımlar atmaya başlayan Google, geçtiğimiz yıl düzenlenen Google I/O 2015 etkinliğinde "akıllı kıyafetler" üzerine dünyanın önde gelen tekstil firmalarından Levis ile işbirliği yapacağını açıklamıştı. Project Jacquard olarak adlandırılan bu akıllı kıyafet projesinin ilk ürünü akıllı kot ceketin önümüzdeki yıl içinde satışa sunulacağı Levis'in internet sitesi üzerinden duyuruldu.

Cekete baktığımızda aslında bu ceketle olağanüstü şeyleri kıyafetimizle yapmıyoruz. Google ve Levis'in ortaklaşa yaptığı bu akıllı ceketi akıllı telefonumuzdan yapabildiğimiz şeyleri cihazın üzerindeki sensörler sayesinde daha basit bir şekilde yapmamızı sağlıyor ve cekete bağladığımız kulaklık bize komutlarla ilgili bilgi veriyor. Project Jacquard adını alan ceket 2017'nin bahar aylarında tam anlamıyla raflardaki yerini alacak.


 

 Bu akıllı ceketle neler yapabiliriz?

Akıllı ceket üzerindeki sensörler sayesinde aslında ceketimiz hareketlerimizi algılayan bir asistan haline geliyor. Bu ceketle gelen aramaları yanıtlayabilir, yol tarifi alabilir, kulaklığımızda çalan müziği değiştirebilir ve yakınımızdaki mekânları öğrenebiliriz. Aslında günlük hayatımızda büyük bir devrim yaratacak bir ürün değil ancak akıllı kıyafetlerin yaygınlaşması açısından Google ve Levis'in bu işbirliği oldukça büyük bir önem taşıyor. Büyük ihtimalle bu ceket ateş pahasına satılacak.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0