Google Street View İçin %100 Cardboard VR Desteği Geldi!

1
0
0
0
0
Oturduğunuz yerden dünyanın dört bir yanını gezebileceğiniz Street View uygulaması, %100 Cardboard VR desteği ile çalışacak.
Hem maliyet olarak hem de kullanım açısından piyasının en iyi sanal gerçeklik setlerinden biri olan Google Cardboard, yeni gelen çoğrafi bazlı özellik sayesinde çok daha eğlenceli bir hal aldı.

''Street View'' sistemi kapsamında büyük bir ilerleme kaydeden Google, bugün resmi olarak yaptığı duyuruda, sanal gerçeklik seti Cardboard'un %100 Street View desteği aldığını açıkladı. iOS ve Android platformunda bulunan Street View uygulamasında bulunan görseller, artık Cardboard'a uyumlu şekilde sunulacak. Yani VR setiniz ile dünyanın dört bir yanındaki sokakları gezebileceksiniz.
 

Daha önceden limitli Street View özelliğini Cardboard uygulaması üzerinden kullanıcılarla paylaşan Google, söz konusu olan limiti ortadan kaldırarak tüm kullanıcılarına sundu. Şu an için 100'den fazla ülke ve 39 dil seçeneği ile Cardboard, Street View uygulaması ile uyumlu olarak kullanıma hazır durumda.

Ayrıca Cardboard için yazılım geliştirici kiti yani SDK da yayınlanmış durumda. Android ve Unity için gelen güncelleme sayesinde, Cardboard'un jiroskop ve ivmeölçer sinyallerini alan entegre sisteminde büyük bir revizyon yapıldığını belirten Google, geliştiricilere tam anlamıyla Unity tabanlı bir platform sunacak.
 
 Google Street View
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0