​Google Telefon, PC ya da Oyun Konsolu Gerektirmeyen VR Set Üretiyor!

1
1
0
0
0
Cardboard ile sanal gerçeklik dünyasına adım atan Google, şimdi çok daha sağlam bir adım atmak için hazırlanıyor.
Son derece basit bir ürün olan VR gözlüğü Cardboard'tan 5 milyon satan ve buna bağlı olarak geliştirdiği Cardboard uygulaması ile de milyonlarca indirilme sayısına ulaşan Google, sanal gerçeklik seti konusunda bir adım daha atıyor. Fakat Google'ın attığı adım, oldukça büyük.

Google, piyasanın önde gelen VR setlerine rakip olmak yerine telefon, pc ya da oyun konsolu gerektirmeyen, kendi başına bir sanal gerçeklik deneyimi sunan VR gözlüğü üzerinde çalışmaya başladı.Wall Street Journal'ın verdiği bilgiye göre Google'ın yeni geliştirdiği bu VR gözlük kendi ekranına, kamerasına ve bağımsız bir şirket olan Movidius imzası taşıyan bir işlemciye sahip olacak. Şu an için Google'ın yeni VR projesi konusunda bilinenler bu şekilde. Yani elimizde bu cihazın tanıtılacağı tahmini tarih ya da benzeri bir şey mevcut değil.

Tabi bu durum Google'ın attığı adımın ilgi çekici olduğu gerçeğini değiştirmiyor. VR set konusunda bir diğer gelişme ise, Google'ın bu yıl gerçekleştireceği I/O geliştici konferansında plastik Cardboard'u tanıtacak olması.

Kaynak: WallStreetJournal
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0