Güç Tasarrufu Modu Apple Watch'a Gelebilir

0
0
0
0
0
Hakkında yapılan tartışmalara her gün bir yenisi eklenen Apple Watch’ın şimdi de az pil harcaması için güç tasarrufuna sahip olup olmayacağı konuşuluyor. Gelen haberlere göre şirket, cihaza güç tasarrufu özelliği ekleyecek ve bu özellik sayesinde kullanıcıları cihazı devamlı şarj etmekten kurtaracak.
Hakkında yapılan tartışmalara her gün bir yenisi eklenen Apple Watch’ın şimdi de az pil harcaması için güç tasarrufuna sahip olup olmayacağı konuşuluyor. Gelen haberlere göre şirket, cihaza güç tasarrufu özelliği ekleyecek ve bu özellik sayesinde kullanıcıları cihazı devamlı şarj etmekten kurtaracak.

Apple Watch bataryasının ömrüne ömür katacak olan özelliğin olumsuz yanı ise bu mod açıkken cihazın tüm özelliklerinin pasif hale gelmesi. Kullanıcıların saati aktif olarak kullanmasını engelleyen özellik güç tasarrufu modundayken pilin dayanıklılığını arttıracak fakat iPhone bildirimleri veya diğer bilgiler cihazda görüntülenemeyecek. Bu özelliğin aktif edilmesiyle beraber yalnızca saati gösterebilen Apple Watch’ın kullanıcılar üzerinde olumsuz etki yaratacak gibi görünüyor. Şirketin 9 Mart’ta yapılacak olan Apple etkinliğinde daha ayrıntılı bir açıklama yapması bekleniyor.  

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0