Hackerler 10 Saniyede Kablosuz Bağlantı İle Fitbit Bilekliğinize Virüs Bulaştırabilir

0
0
0
0
0
Fitbit Flex, tüm hareketlerinizi kaydeden bir akıllı bileklik. Attığınız adımlar, kat ettiğiniz mesafeler, yaktığınız kaloriler ve çıktığınız merdivenler dahil olmak üzere, günlük tüm hareketlerinizi ölçerek size anlamlı raporlar sunan FitBit Flex, daha sağlıklı bir yaşam için size eşlik eden bir cihaz. Ancak hackerlar wireless teknolojisi ile haberiniz olmadan bilekliğinize virüs bulaştırabilirler.
Son zamanlarda piyasaya sürülen akıllı telefonların, özellikle kişisel sağlık konusunda pek çok ek özellik ve aksesuar desteği sunduğunu görüyoruz. Bu noktada devreye üçüncü parti üreticiler de giriyor. Fitbit Flex Akıllı Bileklik de bu modellerden bir tanesi. Kullanıcısının nabzını ve hareketlerini ölçen  Fitbit Flex Akıllı Bileklik, günlük yaptığınız aktiviteleri, kaç adım attığınızı, kaç kalori yaktığınızı tespit ediyor. Sadece bu kadar değil. Sağlıklık bir hayatın olmazsa olmazı olan uykumuzun kalitesini de  Fitbit Flex Akıllı Bileklik  ile ölçebiliyoruz. Ne kadar uyuduğumuzu, uykuya dalışımızı ve uyku sırasında ne kadar süre uyandığımızı bize grafik olarak sunabiliyor.Kablosuz teknoloji kullanan ürünümüz piyasaya sürülür sürülmez beraberinde pek çok getirdi.  Giyilebilir ürün şirketi Jawbone, geçtiğimiz mayıs ayında şirketten ayrılarak rakip üreticilerden Fitbit’e transfer olan eski çalışanları aleyhine dava açmış ve eski çalışanlarının şirketin gizli bilgilerini de beraberinde götürdüğünü iddia etmişti.

Kaliforniya Yüksek Mahkemesi, salı günü aldığı kararla nihai sonucun Jawbone lehine olabileceği konusunda bir işaret verdi. Fitbit’e transfer olan eski Jawbone çalışanlarının mukavelelerine aykırı davrandıklarına hükmeden mahkeme, çalışanlardan ellerinde bulunan tüm kişiye özel ve tescilli bilgileri, teknik verileri ve ticari sırları mahkemeye teslim etmelerini istedi.Bütün bu gizli kodlamaları ve dosyaları bilen bilgisayar korsanları ise boş durmadı. Kablosuz veri bağlantısını kullanana bilekliğe zararlı yazılımlar yüklemeye başladılar. Bileklikteki tüm kişisel verilere hakim olmaya başladılar. Siz yolda yürürken veya spor yaparken haberiniz olmadan bilekliğiniz hacklenmiş olabilir. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0