Gerçek Hayattaki Sesleri Kişiselleştiren Kulaklık : HERE

1
0
0
0
0
Daha önce gittiğiniz konserlerde equliazer ayarı yaparak duysam, biraz daha bass gelse fena olmaz diye düşündünüz mü ? Bazıları düşünmüş hatta hayata geçirmiş durumda.
Bir kulaklık düşünün ki gerçek hayattaki sesi kişileştirebiliyorsunuz. Misal kitap okuyorsunuz ve şehrin gürültüsü sizi bunaltmış. Tüm gürültüyü bir tuşla susturmanız mümkün.

Here isimli kulaklık sayesinde bu hayal değil. Kulaklarınızı akıllı yapacak cihaz (en azından iddiaları bu) şimdiden yaklaşık 500 sipariş almış.Tamamiyle kablosuz olan Here 6 saatlik bir batarya ömrü sunuyor. İki kez şarj tam kapasite şarj edecek bir bataryalı bir taşıma kılıfı bulunan kulaklık içindeki mikrofon sayesinde sizin için duyuyor ve size duymak istediğinizi dinletiyor. Ayrıca dışarıdan duyduğunuz sesin desibel sesini de ayarlayabiliyorsunuz. Çok isterseniz çok az isterseniz az.

Tasarım olarak büyük gibi dursada eğer kulakta rahatsa bu büyüklük bir sorun olmayacaktır. Here içe doğru kıvrımlı yapısı sayesinde ise kulağınızdan kolay kolay düşmeyecektir. DSP sistemi kullanılan Here, size duyurduğu sesi stüdyo kalitesi ve berraklığında duyurma hedefinde. 


Here kullanım alanlarına bir göz atarsak : uçakta motor sesini engelleme; otobüste ağlayan bebek sesini kesme; trafik gürültüsü engelleme ve bizim en çok hoşumuza giden canlı müzik dinlerken equliazer ayarı ve bass ayarı yapabilme. Tüm bu özellikleri size sunan Here gerçekten hedeflediği "Kulağınızı akıllı yapma" mottosuna ulaşmış durumda diyebiliriz.


Kickstrater üzerinden bağış toplayan Here, şuana kadar hedeflediği miktarın yarısına ulaşmış konumda. Kulaklığı edinebilmek için şuanda 199$'lık bir bağış yapmanız gerekiyor. Zira ürün çıktığında liste fiyatı 250$ olacak. 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0