Herhangi Bir Platform Olmadan, Tek Başına Kullanılabilen VR Set: AuraVisor

0
0
0
0
0
Sanal gerçeklik gözlüklerinin gelişimi aldı başını gidiyor. Şimdi de herhangi bir platformdan bağımsız olarak çalışabilen VR set üretildi.
Önümüzdeki birkaç sene, sanal gerçeklik gözlükleri için oldukça önemli zira, piyasada patlama yapmayı bekleyen, oldukça iddialı pek çok VR seti bulunmakta.

Ancak bu VR setlerinin tümü, oyun konsolu, PC ya da mobil cihaz gibi ana bir cihazla birlikte kullanılabiliyor. Peki bunların hiçbiri olmadan, VR seti tek başına kullanabilmek nasıl olurdu? Sizin düşünmenize gerek yok, çünkü AuraVisor bunu sizin yerinize düşünmüş.

Kickstarter üzerinde yürütülen bir proje olan AuraVisor, diğer VR setlerinden farklı olarak bağımsız çalışmakta. Yani AuraVisor, direkt tek başına bir sanal gerçeklik platformu. 5-inç Full HD erkana sahip olan cihaz, kendi işlemcisine ve gerekli donanıma sahip.AuraVisor'da dört çekirdekli bir işlemci mevcut ve Android işletim sistemi tabanlı bir arayüz bulunmakta. Wi-fi üzerinden internet bağlantısı sağlayan VR set, Android altyapısının sayesinde de Google Play Store'da bulunan birçok oyunu ve programı da kullanabilmenize olanak sağlıyor. Gözlüğün yanında bir de Bluetooth 4.0 ile bağlantı kurabileceğiniz harici kontrolcü de mevcut.

16GB dahili hafıza, 5 saate kadar kullanım süresi sunan lityum iyon batarya, 360 derecelik hareketleri algılayan hareket sensörü, microSD desteği, ayarlanabilir optik gibi pek çok özelliği bulunan AuraVisor'un en dikkat çeken özelliği ise kuşkusuz 4K desteği. 4K çözünürlükte videoları oynatabilen AuraVisor, 2D görüntüleri de yazılımsal olarak 3D'ye çevirebilmekte.
 

AuraVisor sadece oyun oynamanıza yaramıyor, bunun yanı sıra multimedya desteği de sunuyor (film izleme, internette arama yapma vb). Kickstarter üzerinde hızlı bir şekilde bağış toplamayı başaran AuraVisor, 200 dolar bağışta bulunan kullanıcılara  Nisan ayında ulaşacak. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0