HoloLens, Tıp Alanına Damgasını Vuracak

0
0
0
0
0
HoloLens, Tıp Alanına Damgasını Vuracak
Sanal gerçeklik gözlükleri, eşsiz imkanlar sunarak teknolojinin geleceğini şekillendirme konusunda emin adımlarla ilerliyorlar.
Microsoft'un sanal gerçeklik konusunda zirve yapacak cihazı HoloLens'i, son olarak E3 2015 etkinliği kapsamında görmüştük. Minecarft'ın oyun deneyimini efsane bir şekilde yaşamamızı sağlayacak HoloLens, sadece oyun alanında değil diğer alanlarda da oldukça işe yarayacağa benziyor.

Microsoft tarafından yayınlanan, demo tadındaki yeni videoda karşımıza çıkan HoloLens, oyun sektöründen sonra bu seferde tıp sektöründe marifetlerini göstermekte.

Case Western Reserve Üniversitesi ile ortak çalışan Microsoft, HoloLens'i kullanarak insan vücudunun sinir sistemini, kemik ya da kas yapısını üç boyutlu ve üzerinde gözlem yapılabilecek şekilde sunuyor. Özellikle tıp öğrencilerine mükemmel bir imkan sunan HoloLens, teknolojinin doğru yönlendirmelerle insan hayatına ne denli yardımcı olduğunun müthiş bir göstergesi olmuş durumda.
 

Tıp sektörüne yönelik olan bu hamle henüz daha yolun başında. Ancak sistem, geliştirilerek en kısa sürede hazır hale getirilecek. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0