HP'den İstediğiniz Yerde Sanal Gerçeklik Deneyimi Yaşatacak Çanta: Omen X

0
0
0
0
0
Günümüzün ciddi oranda popülerleşmeye başlayan sanal gerçeklik deneyimini bir PC'ye bağlı kalmadan kullanabileceğiniz çanta geliyor!
Bildiğiniz gibi artık son dönemlerde sanal gerçeklik lafını her gün duymaya, birçok yerde tartışmaya başladık. Telefonlar noktasında Google Cardboard, Samsung Gear VR ve LG 360 VR adlı sanal gerçeklik gözlüklerinin yanı sıra bunlardan kat be kat daha iyi görüntü sunacak Oculus Rift, HTC Vive, Razer OSVR, Zeiss VR One ve FOVE gibi birçok farklı sanal gerçeklik gözlüğü de bulunuyor.

Ancak PC'ye bağlı çalışacak olan bu baboşların farkı ise diğer mobil sanal gerçeklik gözlükleri kablosuz bir şekilde deneyim sunarken, PC gibi yüksek donanımlarda oyun deneyimi yaşatacak olanlar maalesef birçok kabloya bağlı olarak deneyim sunuyor. Yani sürekli ayağınıza dolaşabilecek kablo yığını ile başa çıkmanız gerekiyor.Bu noktadaki sıkıntıyı ilk gören firmalardan olan HP, Omen X serisine bir Sanal Gerçeklik Çantası adı vereceği bir sistem ekliyor. Bu aslında bir çanta gibi görünüyor olsa da ekranı olmayan bir dizüstü bilgisayar. Teknik özellikleri açıklanmasa da sanal gerçeklik deneyimini rahatlıkla sağlayabilecek bir özellikler barındıracağı bildirilen çanta, size bu kablo karmaşasından kurtararak sırtınıza alacağınız Omen X ile kabloları bu çantaya bağlayarak istediğiniz yerde istediğiniz genişlikteki bir alanda bu deneyimi yaşayabilmenizi sağlıyor.Üzerinde 1 HDMI, 2 USB 3.0 ve 1 kulaklık girişi bulunacak "sırtüstü bilgisayar", piyasaya çıkacağı zaman daha detaylı bir şekilde gün yüzüne çıkacaktır. Ancak hem mantıklı hem de gereksiz gibi görünen bu arkadaşımızın önemli yanının fiyatı olacağı belli. Yoksa aynı işlevi bir laptop ile de yapabileceğimizi unutmamaları gerekli.

Ayrıca aşağıdan aynı yapıdaki MSI ve Zotac tarafından tanıtılan sanal gerçeklik çantalarını görebilirsiniz.


 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0