HTC Sanal Gerçeklik İçin Özel Şirket Kuruyor

0
0
0
0
0
HTC Vive gözlüğüyle şu anda en çok kullanılan sanal gerçeklik kitlerinden birine sahip olan HTC, sanal gerçeklik ile ilgili ürünlerini farklı bir şirket bünyesinde sergilemeye devam edecek.
Dünya'nın en büyük elektronik üreticileri arasında yer alan HTC'nin özellikle akıllı telefon pazarındaki kötü gidişatını hepimiz biliyoruz. HTC 10 cihazıyla tekrar eski gücünü kazanmaya çalışan HTC ne yazık ki yine başarılı olamıyor ve eski satış rakamlarını yakalayamıyor. HTC her ne kadar akıllı telefon pazarında başarısını kaybetse de HTC Vive sanal gerçeklik gözlüğüyle VR (sanal gerçeklik) teknolojilerinde iyi bir başarı yakaladı.

Sanal gerçeklik alanındaki başarısını kaybetmek istemeyen ve akıllı telefon pazarındaki geleceği belirsiz olan HTC bu durum üzerine şirketi adına kritik bir karar alarak sanal gerçeklik ürünlerini yeni kuracağı farklı bir şirketin bünyesine geçirme kararı aldı. Böylelikle HTC, sanal gerçeklik alanındaki ürünlerini HTC dışında farklı bir şirketle sunmaya devam edecek.Steam platformunun sahibi Valve ile HTC Vive cihazında birlikte çalışan HTC bu alandaki çalışmalarına Valve şirketiyle devam etmek istiyor ve sadece bir sanal gerçeklik gözlüğüyle sınırlı kalmak istemiyor. Bunun üzerine HTC'nin sadece sanal gerçeklik üzerine faaliyet göstereceği yeni şirketini de Valve ortaklığıyla kurması bekleniyor.
 

 HTC Markası Devam Ediyor


HTC'nin farklı bir şirket kuracak olması sanal gerçeklik ürünlerinde HTC markasından vazgeçeceği anlamına elbette gelmiyor. HTC, kendi markasıyla devam ederek sadece VR ürünlerinin bağlı olduğu şirketi ayrı tutacak ve diğer sektörlerden bağımsız olarak kâr - zarar marjını yönetebilecek. Yani bu da şirketin yeni çıkaracağı VR ürünlerinde HTC logosunu görmeye devam edeceğimiz anlamına geliyor. Tabii ilerleyen zamanlarda HTC bu alanda tamamen farklı bir marka yaratmak da isteyebilir.

Ayrıca konuyla ilgili ortaya atılan en büyük iddia HTC'nin yeni şirketi kurduktan sonra VR içerikleri konusunda hızlı bir girişimde bulunacağı ve mobil platformlar için de sanal gerçeklik kitleri geliştireceği yönünde.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0