HTC Ve Valve'in RE Vive'ı Geliştiricilere Ücretsiz Verilecek!

0
0
0
0
0
Mobil Dünya Kongresi'ndeki HTC One M9 lansmanında bir sürpriz ile ortaya çıkan Valve ile ortak üretim sanal gerçeklik gözlüğü HTC RE Vive söylentilere göre geliştiriciler için "ücretsiz" olarak dağıtılacak.
HTC tarafından Mobil Dünya Kongresi'nde yapılan HTC One M9 lansmanında sürpriz olarak tanıttığı HTC RE Vive, özellikle Valve ortaklığında yapılmış olmasıyla heyecan yarattı.

Hem oyun sektörüne şekil veren oyunlarıyla hem de şu anda oyun sektörünün merkezi olan Steam'in sahibi Valve'den beklenen Steam VR'ın HTC RE Vive olarak lanse edilmesiyle oyuncular adına sanal gerçeklik konusunda önemli bir adım daha atılmış oldu. (Steam VR olarak da çok duyabilirsiniz)Hali hazırda Oculus Rift ve Samsung Gear VR ile önemli ilgi gören ve gün geçtikçe oyun sektörü ve film sektörünün bu yöne kayacağı düşünülen sanal gerçekliğe SonyProject Morpheus ile de dahil olmuştu.

Son katılanın HTC ve Valve'nin olmasıyla hem çeşitlilik hem de rekaber ortamının artacağı bu sanal gerçeklikte HTC ve Valve kozunu geliştiricilere test ürününü ücretsiz sunarak oynayacak gibi duruyor.

Ars Technica tarafından ortaya atılan söylentiye göre sene sonu satışa çıkması planlanan HTC RE Vive'ın test versiyonunu HTC ve Valve geliştiricilere ücretsiz olarak sunacak. Önümüzdeki hafta başlanılması beklenilen bu program ile başvuru yapan bazı oyun geliştiricileri HTC RE Vive'a ücretsiz olarak sahip olacak ve rahat bir şekilde oyun ve uygulama geliştirebilecek.Şu anda belirtildiği gibi söylentiden ibaret olan HTC RE Vive, Oculus ve Sony tarafından uygulanan "ücretli test kiti" yerine ücretsiz sunarak geliştiricilerin ilgisini çekerek 2-3 sene geriden geldiği Oculus'u yakalamak istiyor.

Bakalım HTC ve Valve'in bu düşüncesi ne gibi sonuçlar çıkaracak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0