​HTC Vive'ın Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

0
0
0
0
0
Sanal gerçeklik piyasası daha da kızışıyor. Fakat fiyatlar, VR setleri merakla bekleyenleri üzecek gibi.
Geçen sene düzenlenen Mobil Dünya Kongresi'ni takip edenleriniz hatırlayaktır; HTC son derece iddialı olduğu yeni sanal gerçeklik gözlüğü Vive'i tanıtmıştı. Tanıtılmasının ardından geliştiricilere özel olarak sunulan Vive, artık resmi satışa çıkmaya hazır.

Geçen yılın ardından sistemine bazı yenilikler ekleyen Vive, artık akıllı telefon işlevselliği de sunmakta. Bu yeni özellik sayesinde Vive ile akıllı telefonunuz arasında bağlantı kurabileceksin. Bu bağlantı sayesinde Vive üzerinden gelen aramaları cevaplama, bildirimleri kontrol etme ve telefonun takvim-hatırlatma gibi işlevlerini kullanma imkanınız olacak. Bu özellik Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefonlara sunulmakta.Vive Consumer Edition şeklinde sunulacak HTC Vive'a sahip olduğunuzda kutudan VR'ın kendisinin yanı sıra iki kablosuz kontrol cihazı, bir çift Vive istasyonu, Vive Link kutusu ve yine bir çift Vive kulakiçi kulaklık çıkacak.  Şimdi gelelim asıl can alıcı noktaya; fiyatı!

29 Şubat'ta ön siparişe açılacak olan Vive,  Nisan ayında 799 dolar etiket fiyatı ile satışa sunulacak. Bu fiyat ile HTC Vive, 600 dolar fiyata sahip olan Oculus Rift ve 500-600 dolar arası bir fiyatla gelmesi beklenen PlayStation VR'ın da önüne geçmiş durumda.Son olarak HTC Vive'ı kullanabilmeniz için tavsiye edilen grafik kartlarının Nvidia GeForce GTX 970 / AMD Radeon R9 290 (eşdeğeri ya da daha iyisi) olması gerektiğini ve ön siparişe sunulacak ülkeler arasında henüz Türkiye'nin bulunmadığını hatırlatalım.

Kaynak: The Verge
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0