Huawei, Akıllı Gözlüğünü F-16'da Kullanılan Teknolojiyle Üretecek

0
0
0
0
0
HuaHuawei, F-16 savaş uçaklarında kullanılan head-up display teknolojisini geliştiren Lumus adlı üreticiyle anlaştı. Buna göre Huawei, Lumus’un bu teknolojisini kullanarak akıllı gözlüğünü çıkartacak.
Huawei, F-16 savaş uçaklarında kullanılan head-up display teknolojisini geliştiren Lumus adlı üreticiyle anlaştı. Buna göre Huawei, Lumus’un bu teknolojisini kullanarak akıllı gözlüğünü çıkartacak.
 
Huawei’nin yeni akıllı gözlüğü için Lumus’un biri çift diğeri tek göz kullanımlı iki farklı geliştirici kiti bulunuyor. Yakın bir zamanda bu gözlüğü duyurması beklenen Huawei, çift gözle kullanılacak akıllı gözlük modelini tercih ederek Google Glass’ın en büyük rakiplerinden biri olmaya çalışacak.
 
Bu teknoloji, yansıma yapmayan 720p kalitesinde bir ekranı göz önüne getiriyor. 640x480 boyutlarındaki çözünürlüğü ile Android KitKat 4.4.4 işletim sistemi ile çalışan bu akıllı gözlük kitinin 5 MP boyutunda fotoğraf çekebildiğini de söyleyelim.


 
Bu özellikleri bir araya getirdiğimizde, ürünün çıkmasıyla birlikte Google Glass’a büyük rakip olabileceklerini söylememiz yanlış olmaz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0