Hyundai'den Otomobil İçin Google Glass Uygulaması

1
0
0
0
0
Hyundai'den Otomobil İçin Google Glass Uygulaması
Mercedes-Benz'in Pebble uygulaması ve Audi'nin CES 2014'te Andorid tabanlı çalışacak olan uygulamasının ardından Hyundai'den de bir atak geldi.
Otomotiv sektörünün teknoloji ile iç içe olması, şirketlerin kendilerini yenileme ihtiyacını hissetmelerini de beraberinde getiriyor. Bu alanda ilk olarak Mercedes-Benz Pebble uygulamasını tanıttı, Audi de 2014 CES'te Android tabanlı çalışacak olan multimedya uygulamasını tanıtmak için gün sayıyor.

Son yıllarda dünyaca tanınmış olan şirketlerin Google Glass uygulamalarını duyurmaya başlamasıyla birlikte Hyundai de bu kervana katılan şirketlerden biri oldu. Hyundai'nin duyurduğu bu uygulama ile Glass üzerinden aracın kapıları kontrol edilebilecekken aynı zamanda Start/Stop özelliği de kullanılabilecek.

Hyundai Amerika'nın açıklamasıyla birlikte resmiyete dökülen Google Glass uygulaması, Genesis 2015 modelinden itibaren giyilebilen teknoloji ürünleri ile uyumlu olacak. Hyundai'nin yaptığı açıklamada Google Glass bu uygulamayla yetinmeyip uyumlu cihazların devamının geleceğini açıkladı. Araç sahipleri, bu uygulama ile birlikte araçlarının kilitli olup olmadığını öğrenebilecek, (özellikle kış aylarında yararlı olan bu özellik ile) daha arabaya binmeden araçlarını çalıştırabilecek. 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0