İçinizi Gösteren Gözlük

3
0
0
0
0
İçinizi Gösteren Gözlük
Hemen heyecanlanmayın, öyle sandığınız gibi değil. Sağlık teknolojileri firması olan Evena, CES 2014'te tanıttığı Eyes-On adını verdiği gözlükle derinin altında bulunan vasküler sistemin görüntülenmesini sağlıyor.
Evena'nın CEO'su olan Frank Ball, bazen hemşirelerin hastanın damarını bulmakta zorlandığını, bu süreç içerisinde tedavi sürecinin arttığını ve harcanan çabayla hastanın huzursuz olduğunu belirterek ürettikleri bu gözlük ile tüm bu sorunları ortadan kaldırmayı amaçladıklarını açıkladı.

Gündelik kullanımdan çok hastaneler için tasarlanan bu gözlük sayesinde hastanın damarı rahatlıkla bulunabiliyor ve elde edilen verilen Wi-Fi sayesinde hastanedeki diğer cihazlarla paylaşılabiliyor. Ayrıca bu teknoloji ile birlikte damarlardan sızıntı olup olmadığı da öğrenilebiliyor. Doktorlar tarafından kemoterapi gibi önemli tedavi süreçlerinin geçtiği hastalıklarda oldukça işe yarayacağı belirtilen bu teknolojik ürün sayesinde, olası bir ilaç sızıntısının damar etrafındaki dokulara verdiği zararın da önüne geçileceği belirtiliyor.

Eyes-On gözlüklerinin seri üretimine Nisan ayı gibi geçileceği ve yaklaşık 10.000 dolar civarında bir fiyatla satışa çıkarılacağı tahmin ediliyor.
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0