İlk Kez Bir Ameliyat 360 Derece Video İle Canlı Yayınlanacak!

0
0
0
0
0
İlk Kez Bir Ameliyat 360 Derece Video İle Canlı Yayınlanacak!
Tıp sektörü sanal gerçeklik gözlüklerinin sunduklarını son derece yararlı şekilde kullanmaya devam ediyor.
Oyun sektörünün dışında farklı pek çok alanda da yavaş yavaş yangınlaşarak kullanılmaya başlanan sanal gerçeklik gözlükleri, önemli ilklere imza atmaya da devam ediyor.

Hali hazırda tıp sektöründe cerrahi operasyonlarda özellikle eğitim amacı ile kullanılan sanal gerçeklik gözlükleri, şimdi ise ilk kez bir ameliyatı canlı takip etme olanağı da sunacak.

360 derece kamera kullanacak olan Medical Realities firması, yarın yapılacak ameliyatı canlı yayınlayacak ve ameliyat sanal gerçeklik gözlükleri ile takip edilebilecek. Ameliyatı canlı takip etmeniz için tek gereken şey ise Google Cardboard (ya da benzer şekilde uyumlu bir VR gözlüğü) ve firmanın VR'a özel uygulamasını indirmek.
 
Medical Realities'in bu adımı aslında pek de şaşılacak bir şey değil. Zira firma daha önceden hem sanal hem de arttırılmış gerçekliğin eğitim konusunda doktorların ciddi derecede işlerine yarayabileceğini ve bu nedenle bu sistemler üzerinde daha fazla duracaklarını açıklamıştı. Şimdi ise yapılacak bu canlı yayın, şirket için son derece önemli bir adım olarak görülmekte. 

Dediğimiz gibi ameliyat yarın gerçekleşecek. Bu arada yapılacak ameliyatın herhangi bir risk teşkil etmemesi, basit bir ameliyat olacak olması da izlemeyi düşünenlerin heyecanını dindirecektir.

Kaynak: Engadget
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0